Cyfrowy Top września 2018 > Calvo, Ofenbach i MIG najpopularniejsi

MIG Calvo nr 1 digitaldj promo pool
dj pool

Jak co miesiąc podsumowujemy jakie tytuły w formacie cyfrowym cieszyły się największą popularnością w minionym miesiącu w serwisie DigitalDJ.  Staramy się wyciągać jakieś wnioski na temat preferencji muzycznych DJ’ów w Polsce. W tym miesiącu nasuwa się jeden generalny komentarz. DJ’e zmieniają swoje muzyczne zainteresowania. Calvo “One The Move” najpopularniejszym plikiem.

 

 

 

 

 

Każdy kto zna dobrze repertuar widoczny w czołówce zauważy, że króluje lekki repertuar, w przewadze jest ten mniej albo w ogóle nie klubowy. Wynika to między innymi z tego, że w Polsce już od jakiegoś czasu nastąpiła duża zmiana, jeśli chodzi o zainteresowania DJ’ów, prezenterów. w zakresie rodzaju obsługiwanych eventów. Zwykłe granie setów w klubie stało się po prostu mało opłacalne. Zdecydowanie lepiej wychodzi się na wszelkiego rodzaju imprezach okolicznościowych, zaczynając od wesel. Ma to swoje przełożenie na zainteresowanie repertuarem. Jak widać lżejszym, ale ciekawy utwór klubowy na pewno przydaje się na pewno na “lżejszych” imprezach. Widać to po czołówce, bo dwa pierwsze miejsca zajmują nagrania House.  Najpopularniejszym plikiem we wrześniu była przeróbka mega klasyka Barthez , ciągle u nas lubianego “On the move, Calvo.

 

W Top 10 są trzy utwory House. Dwie piosenki disco polo. Pięć przeróbek starych hitów. zaznaczyliśmy je w bold. To jest ten stały trend. Przeróbki cieszą się stałym zainteresowaniem. Jest ich sporo, więc DJ’e mogą “wybrzydzać” co im pasuje, a co nie. Tutaj niespodzianką jest wysoka pozycja nowej wersji przeboju Chris de Burgh “High on Emotion” (#10) w wykonaniu duetu Sultan & Shepard.

 

 

Właściwie podobna sytuacja jest w drugiej dziesiątce. Bardzo nas jednak cieszy, że w Polsce tańczy się nie tylko w rytm disco polo, ale w rytm przebojów muzyki pop i rock, które coraz częściej mają w sobie przynajmniej trochę tanecznej nuty.

W Top 20 mamy więc: Cleo (#6),  Ania Dąbrowska (#16) , Baranovski (#18) i międzynarodową produkcje  Chiara Grispo ft. Michał Szczygieł – “Since You Left Me”, w której śpiewa się po części , po polsku.

 

 

 

DigitalDJ Top 20 (Top 50 dostępne na stronie www.digitaldj.pl)

Poz..Artysta – Tytuł (Mix)
1.Calvo – On The Move (Extended Mix)
2.Ofenbach, Benjamin Ingrosso – Paradise (Radio Mix)
3.Mig – Podziękowanie dla rodziców (Original Mix)
4.M-Power – Chachary (Original Mix)
5.Luis Fonsi, Stefflon Don – Calypso (Remix version)
6.Cleo – Film (Radio Mix)
7.Chiara Grispo ft. Michał Szczygieł – Since You Left Me (Radio mix)
8.Jason Derulo x David Guetta ft. Nicki Minaj & Willy William  – Goodbye (Radio Mix)
9.El Profesor – Bella Ciao (Hugel Remix Extended )
10.Sultan + Shepard  – High On Emotion (Extended Mix)
11.Calvin Harris & Sam Smith – Promises (Radio Mix)
12.PBH & Jack Shizzle  – Ayla (Extended)
13.Dan Balan feat. Matteo – Allegro Ventigo (Radio Edit)
14.Menago – Cyganeczka Zosia (Dance Version by Menago & Levelon)
15.Clean Bandit ft. Demi Lovato – Solo  (Ofenbach Remix)
16.Ania Dąbrowska – Serce nie sługa (Radio Mix)
17.Cher – Gimme! Gimme! (A Man After Midnight) (Radio Mix)
18.Baranovski – Luźno (Radio Mix)
19.James Hype ft. Craig David – No Drama (Main Mix)
20.Yvvan Back & EM PI  – Fireball (Original Mix)