Nie gaś ducha Golec Uorkiestra

Dziś cztery polskie propozycje w dość tradycyjnym stylu. Tyle, że nowe utwory Golec Uorkiestra i Baranovski jednak zaskakują, a piosenki Sorry Boys i RH+ trzymają się tradycji polskiego pop-rocka.

 

Golec Uorkiestra jak zawsze na ludową nutę, ale tym razem na … amerykańską, bo w utworze “Nie gaś ducha” słychać odgłosy country music. Ciekawy eksperyment, ale nas bardzo cieszy, że panowie zadbali o mocną (jak na ich produkcje) stopę.

Nadaje to niewątpliwie tanecznego charakteru utworowi “Nie gaś ducha”. Dzieje się tu zresztą dużo więcej, fajnie współgrająca z rytmem trąbka i patetyczny chór nadają powagi tej w gruncie rzeczy wesołej piosence. A to lubimy!

 


Baranovski, po bardzo udanym utworze “Czułe miejsca”, postanowił skopiować w utworze “Sam” już mocno zgrany na świecie schemat połączenia muzyki r’n’b z brzmieniami Tropical. Coś takiego u nas się sprawdza w małym stopniu. Widać jednak, że wokalista poszukuje i zapewne możemy spodziewać się po nim, w przyszłości, różnych niespodzianek.

 


I jeszcze jeden przedstawiciel polskiego pop rock w swojej tanecznej wersji ?Warszawa Czeka? to trzeci singiel promujący album Sorry Boys “Miłość”. Ten album to pierwszy w pełni polskojęzyczny i najbardziej piosenkowy album Sorry Boys. Znalazło się na nim 11 utworów wypełnionych nośnymi melodiami i dojrzałymi tekstami Beli Komoszyńskiej. ?Miłość? pokazuje oblicza najważniejszego uczucia świata z prywatnej i uniwersalnej perspektywy. Portretuje kobiecość uchwyconą w procesie życiowej zmiany i robi to z przytupem. Gościem specjalnym albumu jest Kayah, która przejmująco zaśpiewała w jednym z utworów.

 


Być może pamiętacie piosenkę “Po prostu miłość zespołu” Rh+, która swoją premierę miała już prawie dziesięć lat temu! Niedawno muzycy postanowili powrócić i nagrali nowy utwór, który nawiązuje do typowych schematów polskiego melodyjnego, a nawet tanecznego pop rock. Taki jest właśnie utwór “W sercu na dnie”

 

 

zobacz poprzednie PROMO POLSKA