s&m macon s hypertechno acapella fasano ship wreck marten horger chaney

Temat brzmień popularnych na TikToku wraca jak przysłowiowy bumerang. Oto kilka premier, które  charakteryzują ten najnowszy trend. To wykonawcy na ogół ledwo co znani: Macon, Nicola Fasano x Salento Guys x Jaydan Wolf, Whip Wreck, Marten Horger i CHANEY.

 

Im szybciej ⚡, tym lepiej, ale to byłoby za proste. 🙂🙂🙂🙂 Producenci sięgają po “energię” do różnych muzycznych szuflad i szukają inspiracji. Pisaliśmy już o tym. Coraz częściej w oldschool, techno czy nawet eurodance. Na początek Madcon – producent nam mało znany, ale potęga na TikToku. Zobaczcie co On robi?!💥💥

 

Ma być szybko ⚡⚡⚡

Ten styl muzyczny nie ma jednej zdefiniowanej nazwy, ale niektórzy nazywają go “speed up”, a inni “energy house”.

Czy utwór “S&M” [Universal Music] nie przypomina Wam … 2 Unlimited? Przynajmniej w tej wersji o nazwie “HYPERTECHNO edit”, a słychać nawet wokalne zbieżności.

Macon (prawdziwe nazwisko Marco Marian Porombka) uważany jest za obiecującego wizjonera i pioniera współczesnej sceny EDM. Swoim specyficznym , nawiązującym do lat 90-tych brzmieniem techno, od początku 2023 roku urzeka miliony użytkowników TikToka.

Ten niemiecki DJ stworzył całą serię ?HYPERTECHNO? czyli remiksów hitów z pierwszej dekady XXI wieku. Podobno ma już 250 milinów streamów , w tym współpacę z Oliver Heldens’em, Sander Van Doorn’em, Moguai, a nawet legendarnym Nile Rodgers’em.

Tajemniczy projekt Chacel znamy z utworu “Raindrops” (2022), wydany razem z Sander van Doorn, Selva i Macon.

 

Nawet taki weteran wśród producentów , jak Nicola Fasano, nawiązuje. Do współpracy wziął producentów młodego pokolenia. To Salento Guys i Jaydan Wolf. W bardzo zabawnym utworze “Acapella” [Hexagon] jest pompeczka i dużo energii.

 

Niemiecki DJ Marten Horger prezentuje ?I’ll Behavior? [Spinnin’] , w którym słyszymy oldschoolow’ego sampla klasyka “Renegade master” – Wildchild – z 1995 roku.

Dużo tu progresji i energii!!

“Lost in the music” [Armada Music] otrzymujecie świetną dawkę oldschool piano house podanego w swojej energetycznej w formie i z wokalnymi samplami.

Ship Wrek tworzą producenci Tillis James Churchill III & Collin Joseph Maguire. Mają już bogaty dorobek, bo współpracowali m.in. z  Galantis i The Chainsmokers.

 

Szybko, szybko i… jeszcze szybciej. ⚡⚡🙂🙂 “Everything” [Armada Music] to kolejny utwór, w którym pobrzmiewają echa muzyki dekady 90 i nie tylko. To coś w rodzaju wymieszania eurodance w wersji “Hi energy”, ale ze współczesnym beatem i elektroniką.  Pod nazwą CHANEY działa brytyjski producent Theo Altieri.