Promno Dance Ciuri Ciuri Bodybangers

W tym tygodniu pojawiło się aż pięć singli, które nazwiązują do czegoś starego. Tym czymś najstarszym jest utwór z … 1883 roku. Tak, to nie pomyłka! I nie jest to utwór z muzyki poważnej. „Ciuri Ciuri” to kolejna stara włoska piosenka jak znana wam „Bella ciao”. A poza tym mamy dość luźna nawiązania do hitow: Diana Ross, Guru Josh, Cyndi Lauper i Alex Gaudino. Nie są to bowiem tak zwane covery. Utwory już dostępne w serwisie www.digitaldj.pl.

 

 

 

 

 

Najwyrażniej niemiecki duet Bodybangers pozazdrościł sukcesu utworowi „Bella ciao”. Bo oto panowie zrobili coś podobnego czyli “Ciuri Ciuri”. To tradycyjna sycylijska piosenka (powstała w 1883 roku!), którą  przekształcili na klubowy na klubowy feeling, choć tak naprawdę utwór jest, podobnie jak hit El Profesor, bardzo uniwersalny, bo i na weselu da się zagrać.

To piosenka o pięknie sycylijskiej przyrody, której dobra energia rozbrzmiewa teraz na klubowych parkietach. Bodybangers mają na koncie wiele hitów, które znamy rónież w Polsce. Ta stara piosenka zsotała zauważona na tegorocznym festiwalu Tomorrowland, gdzie włoski DJ Angemi zagrał ją w secie i została bardzo dobrze przyjęta.

 


Utwór DJ Vartan & Techcrasher  ma trochę z tego, trochę z tamtego, a do tego świetny oldschoolowy rap i energetyczny beat. A ten rap pochodzi z innego klasyka (lata 80-te) – In Deep „Last Night a DJ saved my Life”. Takie rzeczy lubimy! Jednym z motywów jest fragment z „Destination Calabria” Alex Gaudino.

 


I znów mamy bardzo energetyczny house, a w środku utworu Tomy Montana motyw, który kojarzy nam się z „Upside down” Diana Ross. Label House U Records specjalizuje się w takich nawiązaniach do muzy dekat 70-90.

 


Tu pojawia się doskonale znany wam saksofonowy motyw z instrumentalnego hitu lat 90-tych Guru Josh, który był potem odświeżany w wokalnej wersji. Klimat prawie techno, ale może warto to sprawdzić? Cat Dealers znamy z hitu „Sunshine”.

 


„True colors” to tytuł słynnego hitu Cyndi Lauper.  Powstał w 1986 roku i jest bardzo popularnym i często przerabianym hitem. XO Cupid to nowy project szwedzkich producentów Humble & Blisse, którzy produkowali już dla Whethan, Astrid S, Silvana Imam, Sandro Cavazza.