Can You Pay Paul Woolford, Pessto

Ten brytyjski producent zaczynał dokładnie 20 lat temu. I już wtedy produkował muzykę house. Paul Woolford tym razem zabrał się za odświeżenie pewnego hitu z dekady 90. Dziś nazywa się on „Can You pay?”, ale kiedyś – zupełnie inaczej.

 

 

U nas dał się poznać rok temu z udanego remiksu „Happiness” Tomcrafta oraz swojego „Looking for me”. Oto jego przeróbka przeboju r’n’b tria Destiny’s Child. Wspomaga go nieznany nam producent Pessto.

Kilka dni temu pisaliśmy, że producenci „dokręcają śrubę” i robią coraz częściej i coraz bardziej energetyczne – oczywiście klubowe – utwory. Tak też jest  przypadku „Can You pay?” (czy możesz zapłacić?).

Mocna i surowa stopa to jeden z podstawowych elementów tego utworu, który w oryginale jest zupełnie w innym gatunku. To przeróbka  kultowego klasyka R&B z lat 90-tych „Bills, Bills, Bills” autorstwa Destiny’s Child.

Pod pseudonimem Pessto ukrywa się serbski DJ i producent Predrag Stojkov. Nie jest nowicjuszem, bo wydaje przynajmniej od 6 lat. U nas jednak jest (do dziś) zupełnie nieznany.

Singiel jest następstwem wspomnianego „Looking For Me” Paula Woolforda, który osiągnął liczne statusy platyn. Inne jego popularne tytuły to  „Promises” i „Heat”. Mają już ponad 70 milionów streamów. Sam Paul ma ponad 3 miliony słuchaczy na Spotify, wciąż porywając kolejne tłumy na letnich festiwalach, których lista praktycznie nie ma końca.

Oryginał

„ Bills, Bills, Bills ” to piosenka amerykańskiej grupy Destiny’s Child z ich drugiego albumu studyjnego, „The Writing’s on the Wall”. Powstała w 1999 roku.

 

„Bills, Bills, Bills” stał się pierwszym singlem Destiny’s Child na liście Hot 100 amerykańskiej listy Billboard . Na arenie międzynarodowej znalazł się w pierwszej dziesiątce w Belgii, Kanadzie, Islandii, Holandii i Wielkiej Brytanii. Był nominowany do dwóch nagród Grammy w 2000 roku – za najlepszy występ R&B duetu lub grupy z wokalem oraz za najlepszą piosenkę R&B.