clap your hands kungs

Kungs idzie po bandzie! Co prawda nie jest to jego pierwsza “wycieczka” w kierunku czasów disco, ale żeby aż tak? A więc ludzie… “rączki do góry” 👍👍👋👋, oto nadciąga Kungs w rytmie italo disco.

 

Kilka miesięcy temu pojawiła się przeróbka utworu “Happy song”, która była u nas bardzo dobrze przyjęta. Pisaliśmy wtedy o jego historii i nowej wersji. Tym razem hit italo disco powraca pod innym tytułem czyli “Clap your hands”.

 

Już od pierwszych taktów “Clap your hands” słychać , że Valentin Brunel czyli Kungs zna dobrze klimat muzyki, która lata swojej świetności miała w dekadzie 80. To oczywiście Italo Disco. Producent właściwie wiele nie robi, bo wykorzystuje swój znany z poprzednich produkcji bas, np. w “Regarde Moi”.

Ten kawałek zrobił w typowym disco, a tu dodaje tylko pewne elementy charakterystyczne dla muzyki disco z Włoch.

Pojawia się pytanie: czy “Clap your hands” jest nie za proste? Może przydałyby się jakieś efekty. To już pytanie po czasie, choć być może będą remiksy?

Tu pojawia się jeszcze inne pytanie: czy muzyka italo disco wróci na mainstreemowe salony? To będzie zależało m.in. od popularności “Claps your hands” aka “Happy song”. U nas to jest gwarantowany hit!

Sukcesy

Kungs zdobył popularność za sprawą międzynarodowego przeboju ?This Girl? (vs Cookin? On 3 Burners), dzięki któremu stał się najczęściej wyszukiwanym na Shazamie francuskim artystą.

Cztery lata później, mając już za sobą setki koncertów, setów didżejskich oraz występów na prestiżowych festiwalach (Coachella, Lollapalooza, Tomorrowland, Ultra Music Festival, Summer Sonic…), Kungs, chcąc jakoś radzić sobie w pandemii, powołał do życia wirtualny Club Azur.

Imprezowe przedsięwzięcie, skupiające ludzi wokół muzyki, zainspirowało utwór ?Never Going Home?, który okazał się przebojem lata 2021 roku.

?Never Going Home? podbiło listy przebojów, uzyskując status platyny w Polsce, docierając na 3. miejsce we Włoszech. W Szwajcarii na 19 oraz na 24. pozycję rocznego podsumowania Top Singles we Francji. U nas był (i jest nadal) przez wiele tygodni nr1 na Polish Dance Chart.

Utwór przebił się nawet do amerykańskich rozgłośni i znalazła się na 7. miejscu światowej listy Shazam i 3. pozycję w elektronicznym zestawieniu platformy.

Nowy album

Teraz ?Club Azur? nabiera kształtu w postaci albumu, który ukaże się 18 marca.