coming home Vintage Culture Leftwing Kody Anabel Englund.jpg
od lewej: Lefting & Kody, Anabel Englund i Vintage Culture (fot.Facebook)

Dość rzadko poświęcamy cały post utworowi elektronicznej sceny EDM, ale „Coming Home” zdecydowanie warty jest wyróżnienia. Oto ekipa w składzie: Vintage Culture, Leftwing & Kody i Anabel Englund. Posłuchajcie koniecznie!

 

Z takimi brzmieniami mieliśmy już do czynienia dość dawno temu, ale teraz są one bogatsze. Chodzi o współczesne wynalazki brzmieniowe jakie można wycisnąć w studio. Ale „Coming Home” (Musical Freedom) to nie tylko technika. Zobaczcie i przy okazji poznajcie tych u nas nieznanych czyli Leftwing, Kody i Anabel Englund.

Autorzy „Coming Home” określają swój kawałek jako House. Tak naprawdę to kolaż House i Trance, choć to drugie określenie przeszło ostatnio jakby do lamusa.

Nasycony klasycznym, progresywnym klimatem, utwór z minuty na minutę buduje klimat.  Dzięki basowym akordom i pulsującym w tle syntezatorowym brzmieniom i ciepłemu wokalowi Anabel Englund,  wszyscy wykonawcy stworzyli dużo ciepłego klimatu, ale też lekko przygaszonej progresywnej energii.

Kim są?

Brytyjski duet Leftwing, znany także jako Lefting & Kody to Chris Aidy i Jon Kong. Dzięki prawie dziesięcioletniemu doświadczeniu zbudowali solidną reputację zarówno wśród odbiorców undergroundowych, jak i mainstreamowych.

Ich utwory zawsze zawierają ciepłe rytmy i potężne melodie, honorując przy okazji klasyczne brzmienie house. Jednocześnie budują coś zupełnie świeżego, bo przekraczają szablony gatunków.

O Vintage Culture pisaliśmy nie raz. To DJ/producent z Brazylii, który kolejny raz dostarcza nam coś ciekawego.

Brazylijski artysta jest zawsze gotowy i chętny zaskoczyć swoich fanów nowym brzmieniem. U nas najbardziej podobał się do tej pory jego remiks (z Bruno Be)  „Summer days”, z 2020 roku, dla Martin Garrix ft. Macklemore & Patrick Stump of Fall Out Boy.

Wokalistka Anabel Englund mówi:

  • „Chciałam nawiązać współpracę z Vintage Culture, odkąd zagrałem na kilku jego festiwalach w Brazylii i uwielbiam to, co zrobił z utworem, który pierwotnie zacząłem z Leftwing & Kody. To bardzo nastrojowy utwór, który niedawno zagrało po raz pierwszy i poszło tak dobrze. Wspaniale było zobaczyć, jak tłum reaguje na słowa i rytm”.

Dla niezorientowanych, Anabel Englund to wokalistka z USA. Ma bogate portfolio wydawnicze, od 2012 roku.