Retrovision Promo House: Jake Tarry Haska Madan Salif Keita Sergio Mauri Da Funk Junkies

Wracamy do cotygodniowego przeglądu premier muzy House. Oto pięć naszych rekomendacji: Jake Tarry & Tongue N Cheek, Paco Caniza & Peverell, Mr. Root ft. Noor, Leandro Da Silva ft. Rion S i Cat Dealers & Guz Zanotto.

 

Jake Tarry zrobi bardzo skoczny kawałek House, choć chwilami jest nawet Dance’owo. To jest tak muza środka, bardzo uniwersalna choć utwór „Nobody (Can Love Me)” – wydany w Spinnin Records – oparty jest na klasyce vocal house. W kawałku wspomaga go formacja z USA Tongue N Cheek, w której skład wchodzą Delroy Murray, Maureen Mason i Robin Achampong. Działają już od lat 80-tych.

 

Jake Tarry pojawił się dopiero w 2020 roku zaczynając od remiksów , między innymi dla Steff Da Campo. Pewnym przełomem była wspólna produkcja „Only You”, z Joe Stone, z udziałem wokalistki  Hayley May. Zobaczcie jego seta

 

Label Jango Music tym razem serwuje nam świetną muzę Disco House. Widać, że producenci Paco Caniza i Peverell czują znakomicie muzę lat 70-tych. „Give You up” nie ma klasycznego wokalu, a jedynie chórek. Całość jest  bardzo dobrze zaaranzowana… i jest super klimat. Let’s go to the 70’s !!!! Paco Caniza już rok temu zrobił nam podobny kawałek pt.”Disco Beat”, a jego kolega „Some More”.

 

Mr. Root – tego naszego rodzimego producenta pewnie jeszcze kojarzycie. Powraca po przerwie z nowym kawałkiem  House pt. „Summertime Beat” – tytułem letnim, ale w czasie pandemii takie tytuł mile jest widziany także w środku zimy. Trochę tu nawiązania do tego co znany z kawałków Joel Corry, ale całość jest zdecydowanie bardziej energetyczna i mająca więcej klubowego feelingu niż słynny hit.

 

Przed premierowo polecamy najnowszy kawałek Brazylijczyka Leadro da Silva, który tym razem w kawałku „Here to tell You” (Black Lizzard) nawiązuje delikatnie do czasów Disco. Przede wszystkim jednak jest pomysł na ciekawy kawałek House. Wokalnie wspomaga go mało u nas znany Rion S, z którym LdS już współpracował.

 

I jeszcze jedna premiera z Brazylii. Duet Cat Dealers zaliczył u nas już dwa popularne utwory. Pierwszy  to „Sunshine” i „Gone Too Long”. Było to jednak dwa i rok temu. Teraz duet ma szansę  na zwrócenie na siebie większej uwagi. „Save me now”  (Armada Music) to kawałek z pogranicza house i dance, atrakcyjnie zaaranżowany i z energią. Producenci nie idą też na łatwiznę, bo nie usłyszymy tu żadnego „la la di da….” jak to niektórzy próbują.

 

 

Zobacz inne PROMO HOUSE