conga miami sound machine meek mill 600 400 gloria estefan conga

“Conga” to jeden z najsłynniejszych hitów w rytmie salsa, a zarazem bardzo uniwersalny, bo przydatny na różnego rodzaju eventy. Jest okazja przedstawić ten niesamowity utwór, bo własnie pojawiła się jego odświeżona wersja w wykonaniu Meek Mill i Leslie Grace.

 

Aktorka i piosenkarka Lesie Grace, raper Meek Mill i producent Boi-1da stworzyli nową, nowoczesną, ale równie przebojową aranżację klasycznego hitu Glorii Estefan ?Conga?! Leslie wniosła do kawałka nową, młodą energię, Bo1-da złożył hołd oryginalnej kompozycji, podbijając i odświeżając jej groove, a Meek dorzucił od siebie własną płomienną zwrotkę w swoim własnym stylu. Oto efekt.

 

Jak widać producenci postawili na wierność klimatu salsy i brzmienia oryginału, ale dodano w niektórych miejscach – od siebie – lekki rytm reggaeton oraz rap.
Do utworu powstał również teledysk, który został nakręcony wraz z marką Bacardi. W listopadzie firma Bacardi zachęcała fanów do stworzenia tańca w kampanii, która nazywała się ?Conga feat. You?. Najlepsze z podesłanych video zostały zmontowane z choreografią artystów. Do udziału w klipie zostali także zaproszeni: modelka z okładki magazynu Sports Illustrated – Jasmine Sanders, uliczny tancerz, który zdobył viralową popularność – Lil Buck, piosenkarka i tancerka Alesha Dixon oraz Emilio Estefan – artysta, który stoi za oryginalnem utworem ?Conga?.
Urodzona na Bronksie dominikańska piosenkarką i aktorka Leslie Grace przez ostatnią dekadę zyskała spory rozgłos w muzyce latynoskiej. Posiadając ogromny talent i niezaprzeczalną charyzmę, artystka wypuściła liczne platynowe single między innymi ?Díganle? z Becky G i ?Duro y Suave? z Norielem. Leslie ma na ten moment 1,5 miliarda odtworzeń utworów i 872 miliony wyświetleń w platformie YouTube. Została doceniona jako wyróżniająca się artystka i otrzymała nominację do latynoskiej nagrody Grammy, jak również 3 nominacje do Billboard Latin Music Awards. Piosenkarka zagrała również w filmie ?The Heights? rolę Niny Rosario.

 

” Conga ” to pierwszy hitowy singiel wydany przez amerykański zespół Miami Sound Machine , którym kierowała słynna Gloria Estefan . Znalazł się na ich drugim anglojęzycznym albumie i dziewiątym ogólnie, “Primitive Love”.  Utwór napisał perkusista zespołu i główny autor tekstów Enrique Garcia. Singiel został wydany po raz pierwszy w 1985 roku.

conga miami sound machine meek mill 600 400 gloria estefan conga“Conga” została napisana po tym, jak zespół wykonał “Dr. Beat” w klubie Cartouche, w Holandii. Został wydany w 1985 roku i stał się światowym hitem, osiągając 10. miejsce na liście Billboard Hot 100. Został ponownie nagrany (jako remiks) w 2001 roku, zawierając sample ” Dr. Beat ” i ” Rhythm Is Gonna Get You ” , a finalnie  wydano go na czwartej kompilacji Glorii Estefan . W Hiszpanii miał zmodyfikowany tytuł, bo ?Y-Tu-Conga?.

Ponownie nagrana wersja ?Conga? znalazła się w albumie Glorii Estefan z 2020 roku “Brazil305” , ale tu nazwano go na ?Samba?. I tak, jak widać, powraca od czasu do czasu.

 

Zobacz latin House typy na lato 2021

 

 

 

 

 

Zobacz PROMO BLACK z Meek Mill