Mauro Venti LODATO Morgan Page działach House promo

Za nami tydzień i bardzo ciekawych premier w muzyce House. Okazuje się, że ci najmniej znani producenci mogą zrobić czasem najciekawsze kawałki. Tu zaskoczył nas niejaki Conor Ross. A poza tym znane postacie: Ofenbach & Quarterhead ft. Jean Martine, Firebeatz & Plastik Funk, Jude & Frank i Dave202.

 

 

Conor Ross ma 16 lat, a robi muzę House ze świeżymi pomysłami. Znamy go z dwóch kawałków “Next Level” i  “Library Thugs” Jonas Aden & Conor Ross feat. Reb Moe. Label Hexagon  szuka talentów i w tym przypadku go znalazł.  Ten nowy utwór “Thinkin’ about You” to mieszanka vocal house, Future, ale też classic. Nie ma tu za dużo Future, którego elementy są sprytnie ukryte. Zresztą zobaczcie sami.

“Jestem bardzo podekscytowany powrotem do mojej ulubionej wytwórni Hexagon z moim nowym singlem ?Thinkin’Bout You?, pierwsza wersja tego utworu ujrzała światło dzienne ponad 1,5 roku temu, ale starałem się przerobić go  teraz na aktualne brzmienie Conor Rossa, to w 2020 roku. Jestem bardzo zadowolony z tej wersji i nie mogę się doczekać, aby pokazać wam tę melodię? ” – mówi Conor Ross o swoim utworze.

 


Francuski duet Ofenbach, który namieszał sporo w biznesie muzycznym takimi hitami jak “Be mine”, “Katchi” czy “Paradise”, powraca utworem o śmiesznym “Head Shoulders Knees & Toes” (Głowa, ramiona, kolana i palce). Od razu słychać powrót do brzmienia vintage, które tak nam się podobało.

Quarterhead  to jeszcze mało znany duet producentów, który tworzą Janik Riegert i Tapen Josua Sraburski. Podoba nam się wokal w tym utworze. To Norma Jean Martine.

 


Duet producencki z Włoch Jude & Frank (Giulio Mariani i Francesco Primiero) powraca w rytmie brazylijskiej samby. “Quem Vai Querer” to utwór brazylijskiej wokalistki, która nazywa się  Eliana Pittman. Nagrała go w 1977 roku. Całość w w lekkim tribalowym klimacie House.

 


Dwa producenckie duety Firebeatz (Jurre van Doeselaar, Tim Benjamin Smulders) i Plastik Funk (Mikio Gruschinske, Rafael Ximenez-Carrillo) powracają do klasyki House. W kawałku słychać inspirację “Show me Love”.

 


Szwajcarski DJ i producent Dave202 (Davide Tropeano) powraca tym razem z dość lekką (jak na niego) produkcją House p.t. “Changing minds”, która oparta jest co prawda o dość banalny grający bas. Nadrabia to ładnie poprowadzoną melodią i wokalem,  które tworzą w sumie ciekawy klimat utworu.