STUMBLIN in Cyril Suzie Quatro & Chris Norman

Czasem i tam bywa w show biznesie, bo tu kilka osób spotkało się na imprezie i nagrali przebój na lata. W tym przypadku, jakby dziś nieco zapomniany, przynajmniej przez producentów. Mowa o “Stumplin’ in”, który przetworzył nieznany nam CYRIL.

 

 

Nie przypominamy sobie jakiejś przeróbki przeboju, który powstał u schyłku dekady ’70, a nasze radia nie grają go zbyt często. O historii piszemy , jak zwykle, na dole. Oto “Stumblin’ in” w wersji 2023, którą stworzył niejaki CYRIL.

Znów ten TikTok

Ten koleś o pseudonimie CYRIL od dawna robi covery-remiksy przebojów. Są to w większości  tzw. bootlegi. Przesłuchałem kilka z nich i pojąłem zasadę – to prosta robota. Do zakupionego wokalu (coveru acapelli) dokłada (dopasowuje) lekki prosty beat. I to wszystko.

Trudno bowiem dosłuchać się tu jakiegoś pomysłu w aranżacji. Zrobił w ten sposób m.in. mój ulubiony hit dekady ’70 : Dr Hook – “Love With A Beautiful Woman”. Sama robota producencka budzi moje wątpliwości, co do jakości. 

Ale rynek muzyczny ad. 2023 tu już nie to co kiedyś. Dziś wystarczy trochę szczęścia na TikToku i można mieć hita. Tak się stało w przypadku “Stumblin’ in”. W gruncie rzeczy dla 98% słuchaczy jest i bezie to nieistotne, co napisałem wyżej.

Oto wraca ładna melodia i o to chodzi. Nie ma co zatem narzekać na niuanse brzmieniowe.

CYRIL (greckie imie) to producent, nie zgadniecie… pochodzi z Darwin, w Australii.

CYRIL ze swoim utworem zdobył ogromną popularność na TikToku – od Australiipo niemiecką drużynę piłkarską Bayern Monachium, która udostępniła teledysk do piosenki. Trochę tak, jak kiedyś nasza reprezentacja Zenka, a kibice Legii “Ona tańczy dla mnie”.

Ponad 40 lat temu.

Spotkali się na imprezie w Niemczech, w 1978 roku. Ona – gwiazda glam rocka – Suzie Quatro i Oni – grupa soft rocka – Smokie. Towarzyszyli im producenci wielu hitów – Mike Chapman i Nicky Chinn.  To oni założyli wytwórnię “RAK Records” i wylansowali hityHerman?s Hermits, Mud, Kenny, Hot Chocolate, Smokie, Racey i najbardziej znaną – Kim Wilde. Ostatnio przerobili jej hit Ofenbach.

Towarzystwo trochę wypiło, trochę pograło i niespodziewanie zaśpiewał nieplanowany duet : Suzie Quatro i wokalista Smokie – Chris Norman. Wyżej wymienieni producenci uznali, że “to jest coś”, bo na efekt nie trzeba było długom czekać.

Utwór powstał jeszcze w 1978 roku i wydany został na przełomie 78/79.

Utwór był przebojem po obu stronach Atlantyku, choć nie zajmował czołowych miejsc na listach przebojów. W Polsce , pamiętam, grałem go z powodzeniem. Był na liście przebojów “Rozgłośni harcerskiej”, bo inne listy jeszcze nie było.

Ciekawostką jest fakt, że gwiazdy rocka nagrały piosenkę disco, ale skoro się podobało, wiadomo “Biznes is biznes”.

W 2021 roku piosenka została wykorzystana w filmie “Lukrecja Pizza”. Potem , w 2022 roku, ?Stumblin’ In? pojawił się w 3. odcinku dramatu “Dahmer ? Monster: The Jeffrey Dahmer Story” (Netflix).