jesteś tu
Główna > AKTUALNOŚCI > Daddy Yankee – Dura > propozycja na Karnawał 2019

Daddy Yankee – Dura > propozycja na Karnawał 2019

Reggaeton nie odpuszcza! Tylko czy polscy odbiorcy muzyki jeszcze chcą go słuchać? Daddy Yankee – Durato to, według statystyk YouTube Rewind 2018, czwarty najpopularniejszy teledysk ostatnich 12 miesięcy! Oczywiście dzięki wynikom za Oceanem. Czy ten kawałek ma szansę być jednym z pierwszych hitów Karnawału 2019 ? Ma pewne zalety.

 

 

 

 

Daddy Yankee, jeden z najpopularniejszych wykonawców muzyki reggaeton, otrzymał za utwór nagrodę Latin Grammy w kategorii Best Urban Song, a klip do singla ma już niemal 1,2 miliarda wyświetleń!

Daddy Yankee DuraZa reżyserię teledysku odpowiada Carlos Perez, a zdjęcia powstały w Los Angeles. Wideo w dużej mierze nawiązuje do stylu lat 90. Jak przyznaje sam Daddy Yankee, utwór to hołd dla idoli z początku kariery, a także nostalgiczny ukłon w stronę brzmień z przełomu lat 80. i 90.

„Dura” zainspirowała hash tag #DuraChallenge, w ramach którego powstało ponad 82 tys. filmów na Instagram.

Kawałek dotarł do szczytu list przebojów w kilkunastu krajach. W samych Stanach „Dura” pokryła się platyną aż 21 razy!

„Dura” to czwarty najpopularniejszy teledysk ostatnich 12 miesięcy! Oczywiście dzięki oglądalności za Oceanem. Czy ten kawałek ma szansę być jednym z pierwszych hitów u nas? Ma pewne zalety. Przede wszystkim słychać tu powrót do korzeni czyli tradycyjnego brzmienia rodem z Karaibów.

Po dokładniejszym wsłuchaniu się można usłyszeć trąbki tak charakterystyczne dla hitów muzyki reggae. Aranż nie jest tak skomercjalizowany jak „Despacito” czy kilka innych hitów tego gatunku. Bardziej przypomina hity reggae dance z lat 90-tych. Ma więc pewne zalety karnawałowego hitu.

 

Daddy Yankee – Dura > link do serwisów

 

 

 

 

 

 

Podobne artykuły

na górze