imanbek dancing on dangerous

Imanbek wkracza na wyższy poziom, po zdobyciu nagrody Grammy 2021. Jego nowa produkcja budzi zaskoczenie, bo „Dancing on dangerous” nie jest w typowym jego stylu. A przy okazji poznajcie go wreszcie na foto, bo wcześniej unikał pokazywania swojej twarzy.

 

Imanbek Zeikenov, znany jako Imanbek, zdobył w marcu 2021 presiżową nagrodę „Grammy” za remiks piosenki Saint Jhn z 2016 roku „Roses”! Konkurował z RAC, Morgan Page, Louie Vega i Haywyre w kategorii „Best Remixed Recording„. Niżej przedstawiamy jego premierowy kawałek pt.”Dancing on dangerous”, a tu pierwsze jego foto, gdzie mamy okazje go poznać bliżej, nie zaś jak do tej pory , kiedy pojawiał się incognito.

imanbek dancing on dangerous
Imanbek (fot. Instragram)

Zeikenov stał się sławny latem 2019 roku po wydaniu swojego remiksu do piosenki Saint Jhn z 2016 roku „Roses”. Opublikował swój remiks w rosyjskich mediach społecznościowych, który stał się niesamowicie popularny w krótkim czasie, najpierw w TikTok, a następnie trafił na jedne z największych międzynarodowych list przebojów, stając się numerem 1 w Wielkiej Brytanii.

Dziękuję mojej mamie, tacie, mojemu zespołowi i wytwórni Effective Record, mojemu menadżerowi Kirillowi. Dzięki, Grammy – powiedział Zeikenov.

Prezydent Kazachstanu Kassym-Jomart Tokajew również przesłał gratulacje Zeikenovowi – powiedział rzecznik prezydenta Berik Uali.

„Dzięki swojemu talentowi i determinacji Imanbek zdobył jedną z najważniejszych nagród w światowym show-biznesie. Jego praca pokazała, że ​​utalentowana młodzież z Kazachstanu może osiągnąć wielkie wyżyny. W imieniu Prezydenta gratuluję Imanbekowi tego wspaniałego zwycięstwa i życzę mu kolejnych sukcesów twórczych

Dla dwudziestoletniego kazachskiego producenta z miasta Aksu w północnym Kazachstanie sukces jaki zdobył przerósł jego oczekiwania. Wcześniej pracował na stacji kolejowej i studiował inżynierię kolejową. Eksperymentowanie z muzyką elektroniczną było tylko jego hobby i nauczył się z samouczków online. Nigdy nie wyobrażał sobie, że jego hobby przyniesie mu nagrodę Grammy.

Teraz otwiera nowy rozdział w swojej karierze i … zmienia styl. Czy na stałe? Zobaczymy.

„Dancing on Dangerous” oparta jest na rytmie reggaeton. Pojawiają się w nim wokalnie jamajska legenda Sean Paul i meksykańska piosenkarka Sofia Reyes.