No Lights, Dastic, CMC$, Lola Audreys ft. Nile Rodgers, miami, major lazer remix

Dziś powinniście być ukontentowani naszą selekcją premier House. Słychać ciekawe pomysły aranżacyjne i świetne  wokale. Camila Cabello ( Major Lazer remix ), Kim Kaey, DJ Licious & Clairy Browne, Lena Leon & Disco Fries i znów DJ Vartan & Techcrasher.

 

Od razu na początek czynimy wyjątek, bo bardzo rzadko recenzujemy remiksy, ale w przypadku “Don’t go yet” (Sony Music) czynimy wyjątek. Dlaczego? Tak dobrego remiksu dawno nie było! Oto Major Lazer remix.

 

Ten utwór Camili Cabello znacie w oryginale, bo nabrał już przysłowiowego rozpędu. Jest grany na naszych parkietach, w radio i TV. Jednak Major Lazer remix nie tylko daje zupełnie nowy wymiar muzyczny temu latynoskiemu utworowi, który nieco przypomina słynna “Lambadę”.

Panowie Eric Alberto Lopez, Walshy Fire i Wesley Pentz (Diplo) czyli Major Lazer wznieśli się na wyżyny kreatywności. Wykręcają współczesne elektroniczne brzmienia, które zastępują tradycyjne latynoskie instrumentarium. To coś nowocześniejszego niż legendarny Miami Sound Machine!

 

Holenderska DJ/producentka Kim Kaey (Kim Krijnen) wydaje już sześć lat, choć śpiewa od 15 roku życia. Nie miała jeszcze jakiegoś wielkiego hitu, ale za każdym razem  ?Best Kinda Love? (SPRS /Spinnin) to energetyczna produkcja vocal-piano-house, z podgłośnionym beatem , hi-hatem i subtelnym tropikalnym brzmieniem.

 

Belgijski producent DJ Licious znany nam jest już od 7 lat. Obecnie prezentuje ?I Don’t Wanna Know? (Shomi) jako ostatni utwór na swojej EP-ce wydanej tego lata. To przyjazny vocal house oparty na klasycznych schematach gatunku, z głębokimi liniami basu i haczykowatym wokalem Clairy Browne.

Mając ponad 400 000 słuchaczy na Spotify, Licious zremiksował wielu uznanych artystów, takich jak Avicii, Kungs… Artysta stawia się wśród najlepszych, szczególnie ze względu na stałą jakość dostarczaną w jego produkcjach.

Amerykański duet Disco Fries mogliście już zapomnieć, ale działa prawie nieprzerwanie od kilkunastu lat stając się marką godną uwagi. U nas najbardziej podobał się ich kawałek “Forever Love” ( Bingo Players & Disco Fries feat. Viiq), w 2020 roku. W swoim dorobku maja m.in. remiks dla Armanda Van Heldena.

W ?Borderline? (Spinnin Records) Nick Ditri i Danny Boselovic serwują nam kolejną oryginalną propozycję, bo nie jest to kolejny vocal house. Słyszymy tu ciekawie wkomponowana linię basu i bardzo chwytliwy wokalny lajt motyw. Na tym polu połączyli siły z wokalistą, autorką tekstów i producentką, która nazywa się Lena Leon (Yelena Rachael Leon). Pojawiła się mi.in. w utworze Tiesto “Halfway there”.

 

“Fooled around 2021” (Which Bottle?) to remake hitu duetu producenckiego Rodgers/Edwards (Chic), z repertuaru grupy Sister Sledge. Było to w 1980 roku. Nosił wówczas tytuł “You fooled around”. Aleksey Troitskiy & Vardan Galustyan czyli DJ Vartan & Techcrasher jak zwykle wykonali dobrą robotę. Ten lekki vocal funky House spodoba się wam.