DJ Raport przedstawia: HONEY BOY, nowy singiel Purple Disco Machine, Benjamin Ingrosso, Nile Rodgers

Lekko płynąca muzyka disco, chwytliwy lajt motyw na wokalu “My my oh my my…” i zaproszeni goście – taki jest tym razem pomysł producenta, którego bardzo lubią polscy DJ’e.  Oto “Honey Boy”.

 

 

„Honey Boy” czyli po prostu “słodziak”, a może “ciacho”? Tytuł z pewnością odnosi się także do muzyki , bo mamy to słodką muzycznie muzyczkę disco. Mamy też spotkanie czterech muzycznych nazwisk.

Typowy lajtowy disco house – tak, w skrócie, można by zrecenzować “Honey Boy”. Ale tym razem produkcja Purple Disco Machine ma swój styl, bo producent poprosił legendarnego Nile’a Rodgersa o dodanie jego legendarnych zagrywek funkowych.

Na wokalu pojawiła się dwójka artystów młodego pokolenia. To Shenseea i Benjamin Ingrosso.

Oto co mówią:

Benjamin Ingrosso: 

„Pomysł na «Honey Boy» zrodził się w mojej głowie w nocnym klubie w Sztokholmie, poniesiony rytmem house’owego rytmu. Nuciłem coś, co wkrótce miało stać się refrenem. …. Dopiero gdy znalazłem się w chińskiej restauracji i kiwałem głową w rytm dyskotekowej piosenki, wszystko ułożyło się w całość. To musiała być piosenka disco. Ukształtowana przez pamiętne spotkanie w nocnym życiu miasta, piosenka szybko przeszła od koncepcji do nagrania w studiu. Wtedy poczuliśmy, że musimy dodać więcej utalentowanych artystów, aby osiągnęła ona swój pełny potencjał. Skontaktowałem się z Tino… Następnie skontaktowaliśmy się z Shenseeą, która do nas dołączyła i dodała swój akcent. No i ostatni element układanki: Tino namówił Nile’a Rodgersa, aby dodał do utworu gitarę na żywo…”

Purple Disco Machine:

„Benjamin wysłał mi ten utwór pod koniec zeszłego roku. Natychmiast zaintrygowały mnie jego wciągająca, zaraźliwa melodia i funkowy klimat. …. Oczywiście mój pseudonim sceniczny sugeruje, że Nile Rodgers to jeden z moich ulubieńców wszech czasów oraz ktoś, z kim zawsze marzyłem o współpracy. Nazwać go legendą to za mało! “

Ci młodzi:

Szwedzki piosenkarz, autor tekstów i producent Benjamin Ingrosso ma na koncie już 850 mln odtworzeń. Najnowszy singiel jest kontynuacją utworu „Kite”, który zgromadził ponad 10 milionów odtworzeń.
W lutym Benjamin Ingrosso został artystą Apple Music „Up Next Nordics”, umacniając swój status jednego z najbardziej ekscytujących talentów ze Szwecji. Artysta cieszy się dużym zainteresowaniem także na żywo – jego ostatnia trasa przyciągnęła 100 tys. widzów.
Shenseea ugruntowała swoją pozycję jednej z najciekawszych wschodzących gwiazd muzyki. Zdobyła uznanie prasy. Współpracowała już z takimi nazwiskami, jak Christina Aguilera, Major Lazer i Kanye Westem.
W Polsce

PDM wyruszy w trasę koncertową, w ramach której odwiedzi dwa polskie miasta. W czwartek 24 października wystąpi w warszawskiej “Progresji”, a następnego dnia odwiedzi Kraków (Studio).

Oto jak PDM i NR nagrywali “Honey Boy”.