camila cabello dont go yet

Ta Kubańsko-amerykańska wokalistka do tej pory kojarzyła nam się z innego typu muzyką Latino. Tymczasem „Don’t go yet” Camila Cabello nagrała piosenkę, która przywodzi na myśl słynny hit z lat 80-tych.

 

„Havana” czy „Senorita” to utwory w innej stylistyce latynoskich brzmień i przede wszystkim spokojne. Nowy utwór wokalistki aż kipi energią. Nazywa się „Don’t go yet”.

„Oe oe oe…”, charakterystyczna linia basu i choreografia mogą skojarzyć się  z hitem Kaoma. Brak tu tylko akordeonu, którego rolę zastąpiła trąbka.

Piosenka „Don’t Go Yet” została napisana przez Camilę, Scotta Harrisa, Ricky’ego Reeda i Mike’a Sabatha oraz wyprodukowana przez Mike’a Sabatha i Ricky’ego Reeda i zawiera perkusję uznanego kubańskiego perkusisty, Pedrito Martineza. To pierwsze wydawnictwo Camili od platynowego albumu „Romance” z 2019 roku. Jest zapowiedzią nadchodzącego trzeciego albumu studyjnego artystki zatytułowanego „Familia”.

O Camili

Urodzona na Kubie piosenkarka i autorka tekstów Camila Cabello wydała swój debiutancki solowy album „Camila” w styczniu 2018 roku, natychmiastowo zdobywając entuzjastyczne recenzje. Album zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard 200 równolegle z singlem „Havana”, który osiągnął pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100. Została również najczęściej odtwarzaną artystką w Spotify.

Podczas Video Music Awards 2018 zdobyła nagrody Artysta Roku i Teledysk Roku za swój hit „Havana”. Pod koniec 2018 roku została nominowana do dwóch nagród Grammy, Best Pop Vocal Album (najlepszy popowy album wokalny) za album „Camila” i Best Pop Solo Performance (najlepszy popowy solowy występ) za „Havana (Live)”.

„Havana” stała się najczęściej odtwarzaną piosenką wszechczasów stworzoną przez kobietę oraz numerem jeden na całym świecie. Wydany w styczniu 2018 roku potrójnie platynowy singiel „Never Be The Same” znalazł się w pierwszej dziesiątce listy Billboard. Camila została pierwszą artystką w historii, której pierwsze dwa single z debiutanckiego albumu stały się wieloformatowymi singlami numer jeden. Wcześniej Camila podbiła szczyty list przebojów dzięki podwójnie platynowemu „Bad Things” z MGK, który wygenerował ponad 400 milionów streamów.

Cabello wydała globalny singiel „Señorita” z Shawnem Mendesem w czerwcu 2019 roku. Utwór zadebiutował na pierwszym miejscu w iTunes na całym świecie. Pobił rekord Spotify na największy debiut damsko-męskiego duetu w historii. „Señorita” była najczęściej odtwarzaną piosenką ze wszystkich utworów wydanych na świecie w Spotify w 2019 r. Zdobyła nominację do Grammy w kategorii najlepszy występ w duecie/grupie.

W grudniu 2019 Camila wydała swój drugi album studyjny „Romance”, który uzyskał status platynowej płyty. Podczas 62. edycji nagród Grammy Camila dała wzruszający występ z utworem „First Man”, podczas którego zaśpiewała bezpośrednio do swojego taty siedzącego na publiczności.

W tym roku zadebiutuje jako aktorka w „Kopciuszku” (reż. Kay Cannon), który ukaże się 3 września. W 2020 roku Camila uruchomiła projekt Healing Justice Project wraz z Movement Voted Fund.

Oto jej występ na gali Grammy, który pokazuje fenomenalne możliwości wokalne Camili Cabello..