no scubs tlc charming horses kickbait
na foto Charming Horses (fot. Sony Music)

„No scrubs” w wersji 2k22 zaskakuje brzmieniem, ale też i tym kto jest jego autorem. To doskonale nam znany Charming Horses i zupełnie nieznany – Kickbait.

 

Nowa wersja klasyka R’n’B nazywa się nieco inaczej niż oryginał TLC, bo „Don’t Want No Scrubs”. Dziś ten utwór liczy sobie prawie 23 lata, ale dwaj producenci Charming Horses i Kickbait nadali mu iście klubowy sznyt.

 

To nie pierwsza przeróbka tego klasyka. Ale „Don’t Want No Scrubs” to zupełnie inne podejście do odświeżenia niż to zwykle robią obecnie producenci. To pompujący kawałek tech house z lekką dawką minimal i całkiem energetycznym wokalem.

O nich

To nie jest nuta, do której przyzwyczaił nas Michael Müller aka Charming Horses – DJ i producent z Kolonii. Pewnie pamiętacie jest re-make hitu „Ain’t That Just The Way” (Lutricia McNeal), który wydał w 2020 roku. To był jego killer naszych parkietów. Kolekcję hitów ma ogromną, zważywszy, że mówimy tu także o Bodybangers.

Obecnie ponad 1,5 miliona słuchaczy miesięcznie i prawie 60 tysięcy obserwujących na Spotify. Dzięki singlowi „White Flag” zebrał ponad 20 milionów streamów.

Kickbait to zespół producentów z Los Angeles i Niemiec, który nareszcie wkracza w centrum uwagi po anonimowej produkcji kilku artystów EDM z całego świata. Kickbait wykorzystał ostatni rok pandemii na pracę nad nową muzyką i kilkoma nadchodzącymi współpracami. Ich debiutanckie wydawnictwo wraz z Charming Horses jest bazą dla wszystkich nadchodzących utworów house, nad którymi obecnie pracują.

O oryginale

„ No Scrubs ” to piosenka nagrana przez amerykańską grupę dziewcząt TLC jako główny singiel z ich trzeciego studyjnego albumu, „FanMail”, wydanego w 1999 roku.

Piosenka została napisana przez producenta Kevina „She’kspere” Briggsa. Także przez byłych członków Xscape Kandi Burruss i Tamekę „Tiny” Cottle oraz członka TLC Lisę „Left Eye” Lopes .

„No Scrubs” stał się trzecim singlem numer jeden TLC i ósmym singlem w pierwszej dziesiątce na liście US Billboard Hot 100.

Utwór zdobył nagrodę za najlepszy występ R&B dla grupy i najlepszą piosenkę R&B na 42. dorocznym rozdaniu nagród Grammy .