no scrubs jennifer paige

Utwór „No scrubs” to typowy amerykański hit, który nie zrobił u nas furory jak wiele innych z tego okresu, ale miał swoje przysłowiowe pięć minut. Teraz Hit TLC wraca w zupełnie innym klimacie klubowym, który stworzył Tom Enzy.

 

W lutym 2021 roku, a więc za nieco ponad półtora miesiąca minie dokładnie 22 lata od premiery oryginału. O girls bandzie TLC piszemy niżej, a tu przedstawiamy współczesną wersję „No scrubs„. Oryginał wyprodukował Tom Enzy, ale powstały także trzy ciekawe remiksy, jak na przykład ten.

 

José António Fernandes Coelho tak dokładnie nazywa się ten producent. U nas do tej pory najlepiej przyjętym jego kawałkiem był „My House”.

A trzy remiksy do „No scrubs” zrobili  bardzo dobrze znani Anton Powers, Chico Rose i ten najnowszy Marcus Layton.

 

Oto oryginał.

 

„ No Scrubs ” to piosenka nagrana przez amerykańską grupę dziewcząt TLC jako główny singiel z ich trzeciego studyjnego albumu FanMail 2 lutego 1999 roku. Piosenka została napisana przez producenta Kevina „She’kspere” Briggsa , byłych członków Xscape , Kandi Burruss i Tamekę „Tiny” Cottle , oraz członkini TLC Lisę „Left Eye” Lopes . Tekst piosenki opisuje rolę mężczyzny w związku, w którym Rozonda „Chilli” Thomas po raz pierwszy przejęła główną rolę wokalną w utworze TLC.

no scrubs jennifer paige

No Scrubs” stał się trzecim numerem jeden na liście TLC i ósmym singlem w pierwszej dziesiątce na amerykańskiej liście Billboard Hot 100 , gdzie osiągał szczyt przez siedem kolejnych tygodni. Zajęło drugie miejsce na liście przebojów Hot 100 na koniec roku Billboard w 1999 roku, za „ Believe ” Cher (1998).

Piosenka zdobyła nagrodę dla najlepszego występu R&B duetu lub grupy z wokalem oraz najlepszą piosenkę R&B na 42. dorocznej ceremonii rozdania nagród Grammy .

Teledysk został wydany w 1999 roku, gdzie przedstawiono dziewczyny z TLC  wewnątrz stacji kosmicznej. Porównano go z innymi teledyskami, takimi jak „ Scream ”Co to będzie?! „(1999).” No Scrubs „wzbudziło zainteresowanie po jego wydaniu; kilka stacji radiowych nadało w odpowiedzi piosenki z odpowiedzią, podczas gdy słowo” scrubs „stało się powszechnie używane na całym świecie.

 

Zobacz Tico Tico na nowo

Zobacz inny cover R’n’B