don't you want me, Human league
The Human League i Purple Disco Machine (fot.Universal Music, Sony Music)

„Don’t you want me” to jeden z czołowych klasyków muzyki „New Romantic” czy jak kto woli „New wave”. Miał premierą dokładnie 40 lat temu. Teraz powraca w remiksie Purple Disco Machine. Zobaczcie co naprawdę zrobił ten nasz ulubiony producent, szczególnie z wersją extended.

 

„Don’t You Want Me” ukazał się dokładnie 27 listopada 1981 roku, a więc dokładnie 40 lat temu. Oto mamy odświeżenie tego genialnego kawałka muzyki elektronicznej, grupy The Human League. Osobiście go bardzo cenię, bo mam w domowej płytotece album „Dare”, z tym utworem. Sprawdźmy jak brzmi obecnie w remiksie kilkukrotnego zwycięzcy naszego plebiscytu Top remix.

 

Purple Disco Machine znów wykonał ciekawą robotę. Ciekawą, bo wziął z oryginału to co uważał za ważne, a resztę stworzył wg współczesnych brzmień. Przede wszystkim wymienił praktycznie całą sekcję rytmiczną oryginału i zdaje się kilka instrumentów. Trudno to jednak do końca potwierdzić, bo mógł też po prostu zremasterować (podrasować) niektóre brzmienia.

Tak czy owak, mamy piękne odświeżenie kultowego i tanecznego kawałka. Na kolana powala wersja extended: jej czas to 7:48. Jak na obecne czasy to imponujące. Prawie osiem minut i ani chwili nudy! To jest właśnie to: ⭐⭐⭐⭐⭐ takie są pierwsze oceny naszych DJ’ów

Komentuje Phil Oakey (The Human League)

  • Bardzo podoba mi się remix „Don’t You Want Me” przygotowany przez Purple Disco Machine, bo moja ulubiona popularna muzyka to właśnie disco. Od dawna przysłuchuję się temu, co tworzy Tino Schmidt, zarówno jego oryginalnym utworom jak i remiksom. Chociaż podoba mi się, kiedy remiksy zupełnie różnią się od pierwotnej wersji piosenki, jestem zachwycony, że miks Tino w pełni uchwycił ducha naszego utworu. Odświeżył go, uaktualnił i teraz „Don’t You Want Me” może konkurować ze współczesnymi tanecznymi numerami. Będę słuchał tego remiksu tak głośno, jak pozwolą mi sąsiedzi.

Timo mówi:

  • Dla mnie to wielki zaszczyt, że mogłem zająć się remiksem „Don’t You Want Me”. Krótko mówiąc, to jedno z najlepszych nagrań, które stworzyłem. Od dawna chciałem umieścić tę piosenkę w swoich setach. Celowo mój remix nie odbiega od oryginału. Nie chciałem ingerować w te wspaniałe wersy i refren. Już teraz wszyscy wyśpiewują tekst podczas moich setów. Mam nadzieję, że remix Purple Disco Machine godny jest 40-lecia „Don’t You Want Me”.

O oryginale

Jeśli chcecie sami ocenić co Timo Piontek wykręcił z oryginału zobaczcie jak on brzmi.

Angielska synthpopowa grupa The Human League powstała w Sheffield w 1977 roku. Początkowo był to eksperymentalny, elektroniczny zespół, który po podpisaniu kontraktu z Virgin Records zyskał międzynarodowy sukces. W trakcie kariery formacja wydała 9 studyjnych albumów, dwie płyty z remiksami i jedną koncertową, a także 6 EP-ek, 30 singli i kilka kompilacji.

Ten najsłynniejszy to właśnie ten utwór pochodzący z albumu „Dare”. Był najlepiej sprzedającym się singlem roku oraz piątą najpopularniejszą piosenką dekady. W Wielkiej Brytanii „Don’t You Want Me” było numerem 1 na liście przebojów na święta 1981 roku, a w USA singiel dotarł na szczyt notowania Billboard w 1982 roku.

Skłąd grupy zmieniał się i obecnie liczy trzy osoby: Philip Oakey, Joanne Catherall, Susan Ann Sulley ; wcześniejsi członkowie: Ian Craig Marsh, Martyn Ware, Philip Adrian Wright, Ian Burden, Jo Callis, Jim Russell, Russell Dennett