felix Don't You Want Me stefano pain felix 681 420 dj raport

“Don’t You Want Me” to nie pierwszy utwór samplujący inny kawałek, ale to on przeszedł do historii jako jako bardziej popularny. Właśnie trafiła się okazja, dzięki Stefano Pain, aby go przypomnieć.  To Felix.

 

Stefano Pain to weterean włoskiej sceny House Music. Być może dlatego z taką łatwością żongluje klimatami oldschool. Zobaczcie jak fajnie to robi odświeżając nieśmiertelny kawałek Felix “Don’t you want me”.

Stefano Caldarella aka Stefano Pain jest jednym z najbardziej znanych włoskich DJ-ów i producentów muzyki elektronicznej, wspieranym przez czołowych DJ-ów, takich jak David Guetta, Bob Sinclar, Swedish House Mafia, Hardwell, Nicky Romero, Avicii, Tiesto, Pete Tong w BBC Radio1, występując na scenie na całym świecie . Jego produkcja muzyczna wielokrotnie dotarła do Top10 Beatportu i wspięła się na międzynarodowe listy przebojów iTunes.

?Don?t You Want Me? to nowy singiel fortepianowy Stefano Paina. Utwór jest remake’iem homonimicznego hitu Felixa z 1992 roku, który Mixmag znalazł się w 1996 roku na liście 100 najlepszych tanecznych singli wszechczasów i jest również uważany za pierwszy hardbagowy utwór, nowy podgatunek elektronicznej muzyki tanecznej zrodzony w latach 90. w Wielkiej Brytanii.

O oryginale…

? Don’t You Want Me ? to utwór nagrany przez brytyjskiego DJ-a i producenta Francisa Wrighta, znanego pod pseudonimem Felix.

 

Wydana jako jego debiutancki singiel pod koniec 1992 roku. Muzycznie sampluje utwór Yomandy ? Don’t You Want My Love?.
Zdobył pierwsze miejsce na listach przebojów w Finlandii, Hiszpanii i Szwajcarii. Zdobył również pierwsze miejsce na amerykańskiej liście Billboard Hot Dance Club Play oraz na liście European Hot 100 Singles .
Ponadto osiągnął szóstą pozycję na brytyjskiej liście singli. W 1995 i 1996 roku piosenka ponownie trafiła na listy przebojów, ale w zremiksowanej formie.
Brytyjski magazyn Mixmag rankingu numer utworu 98 w jego ?100 Greatest Tanecznych singli wszech czasów? listy w 1996 roku