tequila nowator

Salsa to muzyka i taniec z innego końca świata, z Kuby, Meksyku i innych krajów tego regionu. Nam kojarzy się od zawsze z latem. Pewnie dlatego Nowator wymyślił na wakacje swoją muzyczny napój o znanej nam nazwie „Tequila”. Ale uważaj! Mamy upały! Spożywaj go więc z umiarem.

Jeśli lubicie takie klasyki „Do the Conga” (Miami Sound Machine) czy choćby „let’s get loud” (Jennifer Lopez), powinniście polubić nowy utwór Nowatora „Tequila”. Najlepiej się go słucha pijąc ten wysokoprocentowy, meksykański napój alkoholowy, z cytryną i lodem, koniecznie w cieniu.

Nowator potraktował poważnie wyzwanie pn. „Tequila”, bo wybrał się, jak widać, do Meksyku. Pewnie polało się tam trochę wspomnianego trunku, ale najważniejszy jest efekt. A ten wydaje się ciekawy. Producent (razem z Chris Toffson i Aleksandemr Potrzebskim) słusznie „zeuropeizowali” salsę, dodając czytelny beat, przez co utwór ma szansę dotrzeć do szerszego odbiorcy w Polsce. Fajnie, że tekst jest po polski, bo brakuje u nas takich kawałków.

Teledysk powstał w słonecznym Meksyku, w miejscowości Puerto Vallarta. Miejscowi tancerze, a zwłaszcza tancerki nadają autentyczności utworowi.

O producencie

Paweł Lipski aka Nowator ma na swoim koncie wiele wyróżnień za Platynowe i Złote Płyty (2 Platynowe i 8 Złotych). Jest autorem m.in. takich hitów jak: „Z lewa do prawa”, „Co tu jest grane”, „Spadam stąd”, a także ponadczasowego utworu „Moja panienka” do którego klimatem muzycznym najbliżej najnowszemu singlowi „Tequila”, będąc poniekąd kontynuacją muzycznego dorobku artysty.

Dzięki temu to idealna, taneczna propozycja na lato i rozpoczynające się wakacje. Łącznie utwory Nowatora na samym YouTube zgromadziły ponad 150 000 000 wyświetleń. Na swoim fonograficznym koncie ma też m.in. dwa solowe albumy pt. „Alfabetyczny spis” i „Co tu jest grane?”.

Rocznie przed pandemią grał ponad 100 koncertów w Polsce, Europie, USA, czy Kanadzie. W 2019 roku został jednym z jurorów show Polsatu „All Together Now: Śpiewajmy razem” u boku m.in. Beaty Kozidrak.

 

Zobacz Latino po polsku 2021