friday

Riton z udziałem Nightcrawlers, Mufasa & Hypeman i z utworem „Friday” przypomina nieco słynny hit „Barbara Streisand”.  Wersja nazywa się Dopamine re-edit. Takie mieszanki a la mash up – lubimy!

Jeżeli grasz imprezy dla młodzieży to zdecydowany „must have”. Edit viralowego hitu znanego potocznie jako „it’s friday then”. Swoją popularność zawdzięcza głównie dzięki aplikacji Tik Tok. Pierwowzór wersji Nightcrawlers i ft. Mufasa & Hypeman – Dopamine re-edit to Nightcrawlers – Push The Feeling On (MK Dub Remix).

 

 

„ Push the Feeling On ” to house piosenka szkockiej grupy muzycznej Nightcrawlers i Marc’a Kinchen’a . Oryginalna wersja, wydana w 1992 roku, nie była piosenką house i była bardziej inspirowana disco i acid jazz, i była niewielkim przebojem w Wielkiej Brytanii.

Piosenka została później obszernie zremiksowana przez Marc Kinchen , tworząc serię dodatkowych remiksów do utworu. Jeden z remiksów znany jako „ Push the Feeling On (MK Dub Revisited Edit) ” stał się międzynarodowym przebojem w 1995 roku, docierając do pierwszej dziesiątki w różnych krajach europejskich, w tym w Wielkiej Brytanii , gdzie zajął 3. miejsce po swoim sukcesie zespół usunięte oryginalną wersję z ich katalogu, przeklasyfikowane remiks jako pierwszy singiel z debiutanckiego albumu , „Lets push It” (1995).

Pomimo szkockiego pochodzenia Nightcrawlers, piosenka była tak naprawdę mniej popularna w Szkocji niż w całej Wielkiej Brytanii (i na wielu rynkach światowych), osiągając jedynie 11 miejsce, głównie ze względu na bardziej subtelny i stonowany styl utworu, który odróżniał go od popularnej wówczas w Szkocji muzyki tanecznej, tzw. skocznego techno . Na płycie Eurochart Hot 100 utwór „Push the Feeling On (MK Dub Revisited Edit)” osiągnął pozycję 5.

Zobacz inną odlotową wersję „Push the feeling on