dopamine purple disco machine i Eyelar
Purple Disco Machine i Eyelar (fot. Sony Music)

Dziś napisaliśmy już o DOPAMINE komentując nowy utwór Mufasa & Hypeman „Weekend„, a tu pojawia się taki premierowy tytuł nie byle kogo, bo Purple Disco Machine i Eyelar.

 

Tego znakomity producent stanął przed mega wyzwaniem, bo jego utwory zaczyna brzmieniowo naśladować wielu innych. Okazuje się jednak, że Timo Piontek aka Purple Disco Machine  znakomicie sobie z tym radzi… bo zdaje się mieć zasobną inwencję twórczą w „Dopamine”. Pomaga mu w tym wokalistka Eyelar.

Pewnie nie wiecie, ale „Dopamina” to związek chemiczny w organiźmie każdego człowieka. O tym jest ten utwór. Ale nas zaskakuje z muzycznego punktu widzenia. Producent z Drezna nie robi już swojego  przebojowego electro disco house, ale ciągle  trzymając się klimatów disco funky, wkracza w lekkie klimaty muzyki Pop i Dance. Genialne!

Czy będzie też w przyszłości Italo Disco?

Nowy album i imponujący dorobek

„Dopamine” to ostatni przedsmak nadchodzącego albumu „Exotica”, który ukaże się 15 października. Purple Disco Machine wciąż utrzymuje się na drugim miejscu artystów wszechczasów w Beatport z miliardem strumieni i ponad 9 milionami słuchaczy miesięcznie na Spotify.

W naszej ocenie to obecnie najciekawszy na świecie producent muzyki tanecznej i to tej szeroko rozumianej, bo na pewno nie tylko klubowej.  Na każdym kroku wprowadza innowacje i udoskonalenia – z szeregiem godnych uwagi remiksów dla Dua Lipy, Lady Gagi i Ariany Grande, Marka Ronsona, Foals, Calvina Harrisa, Fatboy Slima, Sir Eltona Johna, Royal Blood, Duke Dumont oraz Diplo & SIDEPIECE, w połączeniu z własnymi dominującymi „Body Funk”, „Dished (Male Stripper)” i „Devil In Me” (feat. Duane Harden & Joe Killington) z jego debiutanckiego albumu „Soulmatic”. Opisywaliśmy jego ostatni znakomity album. Czy ten nowy będzie równie udany? Wszystko na to wskazuje.

O Eyelar

Tym razem PDM połączył siły z mieszkającą w Londynie holenderską piosenkarką i autorką tekstów Eyelar. Do tej pory artystka współpracowała między innymi z Charli XCX, Little Mix, Demi Lovato, Bastille i Davidem Guettą. „Dopamine” to harmonijne połączenie popowej wrażliwości Eyelar oraz charakterystycznych linii basu Purple Disco Machine i jego ogólnego funku.