Mufasa Hypeman Dopamine Weekend
Sam Harper, DJ Dopamine, Hypeman, Mufasa (fot. Sony Music)

„Holiday” i „Weekend” to słowa, które lubi każdy na świecie. To prawda. I z tego założenia wyszła ekipa Mufasa & Hypeman x Dopamine. Był „Piątek”, a co po piątku? Wiadomo.

 

 

Po ogromnym sukcesie piątkowego mega hitu „Friday” (pół miliarda streamów i status platynowej płyty!), zawadiacki duet Mufasa & Hypeman ponownie łączy siły z ekipą Dopamine w nowym singlu „Weekend”. Dziś premiera i na razie tylko audio do posłuchania.

„Weekend” to kolejne potwierdzenie trendu czyli nowej receptury robienia przebojów czyli „biorę motyw sprawdzonego przeboju i dopisuję swoje nuty i tekst”.  Utwór nawiązuje do brzmienia lat 80-tych, ale ubarwiony jest współczesnymi elementami takimi jak bas, stopa, ale i te klasyczne brzmienia spreparowane są po nowemu. Czyli po prostu taki retro UK House. Fajnie, że pojawia się rapowa wstawka, bo takie przecież pojawiały się w dekadzie 80.

Wydany w ostatni wakacyjny weekend 2021 utwór oparty jest na „Holiday” Madonny. To rozpozna każdy.

Mówią o wspólnej robocie

Mufasa:

  • „Chcieliśmy zrobić coś innego i oddać hołd Madonnie, jednak z naszym małym zwrotem akcji. Postanowiliśmy ogłosić weekend świątecznym wydarzeniem, bo kto nie lubi weekendu?”.

Hypeman:

  • „Zawsze staramy się być lepsi niż poprzednio. Wiem, że właśnie się to udało. Tworzenie «Weekendu» było dla nas nie tylko zabawą, ale także wydawało się być bliskie słuchaczom z każdego zakątka świata”.

DJ Dopamine aka Ethan Porte:

  • „Nie mogę się doczekać, aż zacznę grać ten utwór w moich setach. Jeśli «Friday» jest warty uwagi, ludzie pokochają «Weekend»”.

Wokalistka Dopamine, Sam Harper:

  • „Zdaje się, że to właściwy czas, aby przynieść światu radość, sprowadzając wszystkich z powrotem na parkiet. Ciężko pracowaliśmy, aby uchwycić tę energię w naszych nagraniach i nie możemy się doczekać reakcji wszystkich słuchaczy”.

O Mufasa i Hypeman

To niezwykły duet, który zdobył światową sławę po wydaniu kultowej viralowej adaptacji legendarnego remiksu MK do klubowego klasyka Nightcrawlers „Push the Feeling On”. Teledysk sprawił radość milionom ludzi na całym świecie podczas lockdownu i stał się natychmiastowym hitem na TikToku. Zyskał uznanie takich gwiazd jak Katy Perry, Kanye West czy Gordon Ramsay, torując drogę do wyzwania, w które zaangażowały się dziesiątki tysięcy osób.

O Dopamine

Dopamine jest dziełem grupy wizjonerskich producentów muzycznych, którzy pod różnymi postaciami wyprodukowali multiplatynowe hity na całym świecie i zdominowali listy przebojów dzięki podnoszącym na duchu klubowym płytom tanecznym. W skład kolektywu DJ-ów i producentów wchodzi wokalistka Sam Harper, która nagrała wokale również do ostatniego wspólnego przeboju „Friday”.