dreamer lodato Janice Robinson

Utwór “Dreamer” jest już nieco zapomniany, niesłusznie, bo był bardzo popularny w klubach i czasach dekady 90. Oto jest okazja go przypomnieć, bol mamy jego odświeżenie LODATO & Janice Robinson. Przy okazji warto poznać ciekawą historię tego utworu i formacji, która go wykonywała w oryginale.

 

Od razu na początek trzeba powiedzieć, że “Dreamer” w wersji 2022 to taki w połowie cover , a w połowie remiks oryginału. Dlaczego? Bo wykorzystano tu wokal oryginału Janice Robinson. Wspomaga ją niejaki LODATO.

 

Nowa wersja utworu “Dreamer” zachowuje sporo z brzmienia oryginału, ale producent podrasował brzmienie aby brzmiało jak należy. Wokal prawdopodobnie nagrano na nowo. Ktoś śpiewa? O tym niżej.

Salvatore Lodato, lepiej znany pod pseudonimem LODATO , to amerykański DJ, muzyk i remikser. Przez trzy tygodnie był #1 na US Dance Radio Chart.

W maju 2020 roku oryginalny singiel LODATO ?Good? znalazł się na pierwszym miejscu w Stanach Zjednoczonych w Dance Radio.

Remiks LODATO ?Break My Heart? Dua Lipy  pojawił się w rotacji we wszystkich głównych stacjach radiowych w Stanach Zjednoczonych.

 

O oryginale

? Dreamer ? to utwór wyprodukowany i nagrany przez włoską grupę Livin’ Joy. Zawiera wokale właśnie Janice Robinson , która jest również współautorem piosenki.

Oryginalnie wydana w sierpniu 1994, ale ponownie wydana w 1995. W maju znalazła się na szczycie UK Singles Chart. Znalazł się na #40 na liście najlepiej sprzedających się singli w 1995 w Wielkiej Brytanii.
W Stanach Zjednoczonych zajął pierwsze miejsce na liście Billboard Hot Dance Club Play Chart.
Livin’ Joy to włoska formacja , która w połowie lat 90. wydała dwa udane hity : właśnie ? Dreamer ? i chyba jeszcze bardziej popularny ? Don’t Stop Movin‘ ?.
W skład grupy wchodzili włoscy bracia Paolo i Gianni Visnadi (również członkowie popularnej Alex Party ). I dwie wokalistki: Tameka Starr i Janice Robinson .
Kiedy grupa nie była w stanie dojść do porozumienia z Janice Robinson na kolejny singiel. Ta została zastąpiona przez Tamekę Starr. Nagrała wersję ?Dreamer” ponownie na album Livin’ Joy zatytułowany ?Don’t Stop Movin'”.
W 2005 Robinson wydała własną wersję ?Dreamer” jako artystka solowa, osiągając piąte miejsce na liście US Dance Chart.