DJ Raport poleca: EXES - tate Regard remix

Na naszych łamach bardzo rzadko opisujemy premiery remiksów, ale od czasu do czasu pojawiają się takie na “wow”. Dzięki “Exes” kariera wokalistki Tate McRae zapewne nabierze jeszcze większego rozpędu.

 

Ta wokalistka z Kanady, której kariera rozwija się błyskawicznie, ewidetnie kojarzona jest z typową muzyką pop. Możecie nie pamiętać, ale pojawiła się w utworze Tiesto “10:35“, a ostatnio jej utwór całkiem fajnie zremiksował Alok. Jeszcze większym zaskoczeniem jest ten premierowy remiks utworu “Exes”, który przygotował Regard.

 

Piosenka pt. “Exes” w oryginale to tzw. urban czyli nawiązanie do amerykańskiej muzyki r’n’b. Tymczasem doskonale znany nam kosowski DJ i producent Dardan Aliu aka Regard zamienił tą lekko płynącą piosenkę w taneczny killer.

Muszę się przyznać, że dosłuchałem się tu czegoś bardzo nam znajomego. Ciekawe, czy podzielicie moją opinię, ale mama wrażenie, ze inspirował się “All around the world“. Nie przyznaje się nikt do tego, bo rzeczywiście linia nut jest nieco zmieniona. Dlatego mówmy tu o inspiracji, a nie o plagiacie czy nadużyciu.

W każdym razie brzmi to bardzo przebojowo.

O niej

Pochodząca z Calgary piosenkarka, autorka tekstów i tancerka stała się artystką z ponad 6 miliardami streamów, a do tego miliard wyświetleń wideo.
Singiel ?you broke me first?, który zdobył 1. miejsce i status multiplatyny, ma już ponad 1,9 miliarda streamów na całym świecie. Wcześniej Tate współpracowała również z Khalidem w ich utworze ?working?, DJ Regard i Troye Sivan’em w przeboju tanecznym ?You? i Jeremym Zuckerem przy jej singlu ?that way?.
Wydała także dwie EP-ki: ?all the things I never said? i ?TOO YOUNG TO BE SAD?. Młoda artystka podbiła już takie festiwale jak Lollapalooza, Firefly Music Festival, Governor?s Ball, Austin City Limits czy iHeart Radio?s Jingle Ball.
Utwór “Exes” w oryginale pochodzi z drugiego albumu Tate McRae, który pojawił się w grudniu 2023. W tym roku pojawi się na koncercie w Polsce, na warszawskim Torwarze.