pas de bourree armin van buuren Last Time I Saw Fisher Live jameson house news

Sylwester tuż, tuż… dlatego dziś nasza selekcja najciekawszych premier house music obejmie repertuar bardzo lekki. To taki w sam raz na przywitanie Nowego Roku. “Pas de Bourree”, “Last Time I Saw Fisher Live” i inne – powinny się Wam spodobać.

 

Zabawne, wesołe, a więc w sam raz  na Sylwestra i nie tylko. W witaniu Nowego roku jest coś magicznego, bo nawet producenci muzyki klubowej idą teraz “na lekką nutę”. Posłuchajcie nowego utworu Armina Van Buurena pt. “Pas de Bouree” lub “Last Time I Saw Fisher Live”…

 

“Last Time I Saw Fisher Live” [Good Karma Records] to śmieszny kawałek, bo tu dziecięca niewinność naśmiewa się z tętniącego życiem serca festiwalowej sceny. Jak mówi jego autor – niejaki Jameson:

Ten utwór łączy w sobie beztroskie dni młodości z dzikimi nocami dorosłości. a wszystko to w euforycznej i zapierającej dech w piersiach scenerii.

?Last Time I Saw Fisher Live? zaczyna się od znanej nam historii. Znamy ją z placów zabaw naszych wspomnień:

  • ?1,2,3,4,5. Ostatnim razem, gdy widziałem Fishera na żywo,
    6,7,8,9,10, wziąłem pigułkę i straciłem przyjaciół?.

A to cover utworu “The best of my Life” (Emotions) – nieco zapomnianego, ale dziś zrobionego  w porywającej wersji funky i dwa remiksy funky house: Galantis i Luca Schreiner. W nowej wersji kawałek nazywa się śmiesznie, bo “Lil Boo Thang” [Sony Music].

Wyszło całkiem fajne disco w nowoczesnym wydaniu. Paul Russell to artysta z Australii.

 

I kto by pomyślał, że Armin Van Buuren zrobi nam taki wesoły kawałek na Sylwestra. Dopiero co jego wytwórnia [Armada] przysłała “Pas de Bourree”. Nagranie ukazało się na właśnie wydanej kompilacji “Feel Again”.

To francuska piosenka , w której usłyszycie nawet “La la la”. Lekki beat house, sympatyczna melodia – to jest to co potrzeba do dobrej zabawy.

 

Jak Sylwester, to koniecznie coś latino. Znaleźliśmy to bez trudu.

Trudno polecić coś naprawdę WOW z Ameryki południowej, np. reggaeton, czegoś godnego szczególnej uwagi. Ale już sam tytuł “Esta Loca” [ZYX] brzmi całkiem przyjaźnie, a klimat latynoskiego house Karl8 i Andrea Monta może się spodobać.