falling stars pink panda sunset strippers

“Falling Stars” to nieco już zapomniany taneczny przebój sprzed lat i chyba pierwszy raz odświeżany. Poznajcie jego historię utworu Sunset Strippers i jego nową wersję formacji Pink Panda. A historia utworu jest całkiem ciekawa, bo zaczyna się jeszcze w latach 80-tych.

 

Producenci działający pod nazwą Pink Panda już nie pierwszy raz zabrali się za odświeżenie. W ubiegłym roku zsamplowali wokal z przeboju Mariah Carey (lata 90-te). Tym razem wzięli się za dużo młodszy utwór, “Falling Stars”, który liczy sobie 17 lat.

 

W przypadku “Fallin Stars” w wersji 2022 możemy mówić o remiksie. Wydaje się, że producenci specjalnie się nie napracowali, bo większość brzmień wzięli z oryginału. Niemniej chwała im za przypomnienie tego nieco już zapomnianego utworu , jak przeczytacie niżej, z końca dekady 80.

Formację Pink Panda tworzy trzech Brytyjczyków. To  Ardell Mafi, Michael Cassiano i Robert Porter. Pewnie usłyszymy o nich nie raz….

Oryginał

Sunset Strippers to grupa muzyki elektronicznej z Wielkiej Brytanii. To właściwie grupa jednego przeboju, bo są znani z właśnie ? Falling Stars ?. Członkowie grupy to Sergei Forster-Hall i Kieron McTernan. Większość ich produkcji to remiksy, tak jak zresztą opisywany przez nas tutaj utwór. Oto on.

I tu pojawia się ALE, bo utwór Sunset Strippers  sampluje zupełnie inny utwór wydany w  1988 roku ? Waiting for a Star to Fall ? Boy Meets Girl.

Boy Meets Girl to amerykański duet muzyczny składający się z klawiszowca i wokalisty George’a Merrilla oraz piosenkarki Shannon Rubicam . Najbardziej znani są z przeboju ? Waiting for a Star to Fall ? z 1988 roku oraz z napisania dwóch hitów Whitney Houston numer jeden : ? How Will I Know ? i ? I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me?) ?.

Bitwa wersji

I jeszcze jedna ciekawostka. w 2005 roku jeszcze jedna ekipa producentów – o nazwie Cabin Crew – zremiksowała przebój Boy meets Girl, ale nazwała go “Star 2 fall”. Obie wersje mocno rywalizowały głównie na brytyjskiej liście przebojów. Ostatecznie ?Falling Stars? osiągnęły trzecie miejsce na na UK Chart, a “Star 2 fall” – czwarte czyli prawie ex equo. Też pierwszy tytuł był popularny także w Polsce.