Fader - Control ft. Bryce Vine x Dan Caplen

Ten francuski DJ i producent zaskoczył nas prawie dwa lata temu utworem „Lordly”, który gościł na liście Polish Dance Chart 24 tygodnie, a więc prawie pół roku! W swoim kraju – Francji – jest bardzo znany. Feder bowiem potrafi w swoich produkcjach zbudować specyficzny klimat za pomocą elektronicznych brzmień. Oto jego nowy utwór: Control, z udziałem Bryce Vine i Dan Caplen. Sprawdzamy czy znów stworzył coś ciekawego. Promo już dostępne w serwisie www.digitaldj.pl.

 

 

 

 

 

Feder – już po pierwszych taktach utworu „Control” można powiedzieć: „Tak, będzie hit”.  Twórca hitów „Lordly” oraz ” Goodbye„, pochodzący z Nicei ten francuski didżej i producent zaprosił do współpracy Bryce’a Vine i Dana Caplena, co bardzo pozytywnie wpłynęło na jakość utworu.

 

Fader - Control ft. Bryce Vine x Dan Caplen
Fader (fot.Warner Music)

Do „Control” Feder zaprosił Amerykanina, rapera Bryce Vine (autor mega hitu „Drew Barrymore” – ponad 125 mln streamów), a także pochodzącego z Brixton wokalistę Daniel Caplen (jego znamy z pracy przy singlu Rudimental „These Days” – ponad 700 mln streamów oraz z Mackemore i Jess Glynne).

Na swoim koncie Feder ma również remiksowanie nagrań takich tuzów jak David Guetta i wspomniani Rudimental. Producenckich talentów udzielił Julianowi Perretcie („Private Dancer”), czy wielkiej francuskiej gwieździe Mylène Farmer (album „Désobéissance”). Występował między innymi na festiwalu Tomorrowland i rezydował na Ibizie (kluby Ushuaia i Pacha), zagrał też set w legendarnej paryskiej Olympii.

Feder (Hadrien Federiconi, jak naprawdę nazywa się didżej) mieszkający od jakiegoś czasu w Paryżu to laureat nagrody NRJ DJ Awards w kategorii „Najlepszy nowy francuski didżej”. Pierwszy wielki sukces Feder to nagranie „Goodbye”, które szczyt listy iTunes zajęło w aż 28 krajach. Zostało też jednym z najczęściej szukanych utworów przez aplikację Shazam w jej historii.

Łącznie z innymi do tej pory opublikowanymi kompozycjami, Francuz ma na koncie ponad 400 mln streamów. Jego teledyski obejrzano do tej pory przeszło 330 mln razy. Zanotował też ponad 1 mln pobrań nagrań.

W naszej ocenie „Control” to ciekawy kawałek, a Fader może już teraz dopisać go do swoich sukcesów. Wprawdzie można mu zarzucić, że główny motyw utworu to kopia pomysłu znanego już od kilku, np. z utworu Tiesto, ale nie tylko. Jednak w zestawieniu z minimalistycznym aranżem i znakomitym rapem i wokalem zaproszonych artystów, Fader wytworzył coś oryginalnego.

 

Feder – Control (feat. Bryce Vine and Dan Caplen) link do serwisów