FREAK ON⚡T.F.C.=THE FINAL COUNTDOWN na nutę bass house

FREAK ON - T.F.C. THE FINAL COUNTDOWN europe

No i doczekaliśmy się “Finałowego odliczania” w postaci mocnego ⚡⚡ odświeżenia. Mało znany u nas producent FREAK ON zsamplował hit grupy Europe. Co z tego wyszło?

 

To nie pierwsze podejście do do tego chyba największego tanecznego hitu rocka. Minęło ponad 30 lat od jego powstania , a “The final countdown” powraca co jakiś czas. Dziś pod nazwą “T.FC.” i producentowi FREAK ON.

“T.F.C.” to prosty pomysł wykorzystania tego co najlepsze w tym mega przeboju. To oczywiście ten charakterystyczny motyw, znany chyba każdemu. Poza tym producent “rozrzucił” pocięty motyw (w tym ułamek wokalu – tu coveru) mieszając go ze swoją bass – tech – house’ową kompozycją. To jak najbardziej prawidłowe podejście do tego odświeżenia.

O nim

Mieszkający w Los Angeles producent FREAK ON wyrobił sobie markę dzięki swojemu wyrazistemu podejściu do muzyki bass house. Łącząc różnorodne taneczne i hip-hopowe wpływy we własnym niepowtarzalnym stylu. Znamy go z kilku singli, m.in. w 2021 “Blind”.

 

Nieśmiertelny Europe

„ The Final Countdown ” to kawałek szwedzkiego zespołu rockowego Europe , wydany w 1986 roku.

Napisana przez głównego wokalistę Europe  Joeya Tempesta , oparty na klawiszowym (klawiaturze Korg Polysix) riffie, który stworzył już wcześniej, bo na początku lat 80., z tekstem inspirowanym „ Space Oddity ” Davida Bowiego .

W 1985 roku basista John Levén zasugerował, aby Tempest napisał piosenkę opartą na tym riffie. I tak oto w 1986 świat go ujrzał.

Dziś takim rockowym odpowiednikiem XXi wieku jest włoska grupa Maneskin. Czy nie podobna do Europe?