DJ Raport przedstawia: 'Sleep Tonight' (This Is The Life) Switch Disco, R3HAB, Sam Feldt. TOP remiks 'AFTER HOURS REMIX'
od lewej: R3hab, Switch Disco i Sam Feldt (fot.Sony Music)

Fajne melodie zawsze są na czasie, a w tym przypadku mamy taki ponadczasowy radiowy klasyk, wcale nie tak stary. To “This is the Life” , który w nowej wersji nazywa się “Sleep tonight”. Wyjaśniamy co zrobili producenci.

 

Pewnie nie raz słyszeliście na falach eteru piosenkę “This Is The Life”, bo regularnie gości praktycznie we wszystkich stacjach radiowych. Jej historię przypominamy na dole, bo teraz nowa wersja…  STOP … to wcale nie taka nowa wersja. Nazywa się “Sleep Tonight”.

 

Wielokrotnie opisywana u nas mocna ekipa w składzie – Switch Disco, R3HAB i Sam Feldt – zastosowała ciągle modny schemat twórczy. Tu, w “Sleep tonight”, napisali nowe słowa (i nuty) na zwrotkach, a w refrenie zrobili cover, bo odwzorowali oryginał.

Utwór rozpoczyna się uduchowionym wokalem, a pod nim znana powszechnie linia basu. W refrenie utwór przechodzi w euforyczne, melodyjne crescendo.

Sam tytuł “Sleep tonight” , to nie przypadek, bo te słowa pojawiają się w tekście oryginału.

Pewnie inicjatorem tego odświeżenia był bardzo aktywny R3hab, bo ostatnio wydaje bardzo często. W styczniu był ?Jet Plane? , przy którym producent współpracował z VIZE i JP Cooperem.

Mówią

Sam Feldt: 
– Współpraca z R3HAB i Switch Disco przy utworze “Sleep Tonight” była magicznym doświadczeniem. Wcześniej remiksowaliśmy swoje utwory, więc połączenie sił przypomina spotkanie starych przyjaciół. Stworzyliśmy coś naprawdę wyjątkowego. Ten utwór oddaje naszą wspólną pasję do muzyki tanecznej; stanowi doskonałe połączenie naszych osobistych stylów, przypomina ciepłe objęcie w postaci piosenki. To celebracja i chwila, którą wspólnie stworzyliśmy. Nie mogę się doczekać, aż poczujecie tę energię i te emocje?.
R3hab:
-Switch Disco od razu zrobili na mnie wrażenie swoim tanecznym hitem “React”  kiedy usłyszałem go po raz pierwszy, wiedziałem, że musimy połączyć siły. Byliśmy podekscytowani, gdy do produkcji dołączył Sam Feldt. Sam i ja nawzajem remiksowaliśmy swoje hity ubiegłego lata i nasza energia świetnie do siebie pasuje. “Sleep Tonight” to połączenie tego, co w nas najlepsze. Mamy nadzieję, że pokochacie go tak samo jak my!.

Oryginał

This Is the Life  to piosenka szkockiej piosenkarki i autorki tekstów Amy Macdonald. Pojawiła się na z jej debiutanckim albumie o tym samym tytule. Było to w 2007 roku, ale pod koniec roku.

W następnym roku piosenka zajęła pierwsze miejsca na ośmiu europejskich listach przebojów singli! Piosenkę wykorzystano w reklamie Fiata 500, w 2010 roku, który pokazywano w całej Europie. Wykorzystano go także w norweskiej reklamie na początku 2011 roku i ponownie znalazł się na pierwszym miejscu oficjalnych list przebojów kraju.

Taki suport nie zdarza się często i nic dziwnego, że ta , w gruncie rzeczy, folkowa piosenka jest tak powszechnie znana na całym świecie.