GOOD MORNING Timmy Trumpet i Alle Farben

Wakacje i lato 2023 na starcie, sezon festiwalowy także rusza. Jednym ze zwiastunów tego są dwie dzisiejsze premiery. Oto “Good morning” przygotowana przez dwóch czołowych producentów EDM.

 

“Good morning” czyli “dzień dobry” – to pewnie będzie hymn na przywitanie uczestników festiwalu “Parookaville”. Timmy Trumpet i Alle Farben wydali od razu dwie wersje.

Oto pierwsza.

 

Kolaboracja na najwyższym poziomie, bo Timmy Trumpet i Alle Farben zaliczani są do światowej pierwszej ligii producentów. Na samym festiwalu wystąpi zresztą spora grupa top producentów i DJ’ów, np. Felix Jaehn, Steve Aoki, Afrojack, Hardwell, Alok, Heldens i wielu innych, także Timmy Trumpet. Ale Farben nie widzimy w line up imprezy.

“Good morning” to tegoroczny oficjalny hymn festiwalu w Parookaville, w Niemczech (21-23 lipca). Utwór nieco zaskakuje swoją prostą formą , bo to mieszanka, właściwie dance’owej linii melodycznej , lajtowego house z dawka progresywności czy może popularnego kiedyś niemieckiego radosnego hardcoru (np.”Hardcore vibes“).

Podkręcono tempo, bo pierwsza wersja ma 130 BPM, a druga – nieco mocniejsza – jeszcze więcej, bo 140 BPM. Obie, jakby zrobione  pod… TikToka. Do tego obowiązkowe brzmienie trąbek, bo jakże by inaczej skoro mamy tu Timmy “Trąbkę”.

Oto druga wersja.

Ważnym elementem jest tekst, bo słyszymy:

“Hej mamo, wszystko będzie dobrze, dzień dobry, dzień dobry / Hej bracie, zrobisz to dobrze, dzień dobry, dzień dobry / Hej siostro, czy widzisz światło, dzień dobry, dzień dobry”.

Timmy – król trąbki z Australii

Timmy Trumpet to prawdziwy fenomen na scenie muzyki tanecznej. Wielokrotnie nagradzany australijski DJ, producent i instrumentalista ma już ponad 2,5 miliarda streamów. Sławę i rozgłos przyniosły mu takie festiwalowe szlagiery, jak “Freaks”, który zdobył ponad pół miliarda streamów oraz szereg singli, dzięki którym przekroczył barierę 100 miliona streamów na samym Spotify.

Od występów w Jimmy Kimmel Live po najczęściej streamowany set na Tomorrowland, Timmy jest ulubioną bronią promotorów festiwali. Jako autor tekstów i producent odmawia zaszufladkowania, wydając muzykę od hardstyle przez dance i house po hip-hop.

Jak mówi:

  • Dla mnie są tylko dwa rodzaje muzyki: dobra i zła. Mam nadzieję, że robię dobre rzeczy! 

Alle Farben – legenda z Berlina

Legenda sceny dance z berlińskiej dzielnicy Kreuzberg, na koncie ma 2 miliardy streamów, 20 milionów Shazamów, 32 diamentowe, platynowe. Do tego złote nagrody w całej Europie i poza nią, a jego hity regularnie pojawiają się na szczytach list przebojów Airplay (5 razy numer 1 w samych Niemczech). Jest bardzo uniwersalny muzycznie.

W 2022 roku dobra passa Alle Farben trwała, a producent zdobył nominację do wpływowej niemieckiej nagrody radiowej 1LIVE Krone w kategorii Best Dance Act.

W tym roku Alle Farben wydał już serię singli, których zwieńczeniem była opublikowana w maju EP-ka “It Burns”.

Zobacz koniecznie “Drifting“, także utrzymany w eventowej konwencji.