gotta move on the sponges funky town

Oto przykład świetnego odświeżenia hitu sprzed lat! Oryginał powstał dokładnie 41 lat temu i nazywał się „Funky Town”. Teraz formacja The Sponges zrobiła z niego „Gotta move on”.  

Na coś takiego czekaliśmy! Świetny wybór, pomysł i realizacja. Dwóch producentów z Miami wykorzystało motyw z „Funky Town” na swój sposób i dało nowy tytuł „Gotta move on”. Trochę to przypomina pamiętny kawałek „Barbra Streisand” formacji Duck Sauce, który zsamplował inny hit z tego czasu tj. Boney M.

W „Gotta move on” wykorzystano najważniejsze charakterystyczne elementy, oprócz głównego wokalu. The Sponges to dwaj producenci z Miami – Nik i Ryan.

Porównajmy ich robotę z oryginałem.

„Funkytown ” to piosenka amerykańskiego zespołu disco Lipps Inc. z ich debiutanckiego albumu „Mouth to Mouth” (1979). Został wydany jako główny singiel albumu w 1980 roku.

 

gotta move on the sponges funky town „Funkytown” osiągnęło czołowe miejsce między innymi w Stanach Zjednoczonych, Niemczech Zachodnich, Kanadzie, Austrii, Szwajcarii, Norwegii, Holandii i Australii. Był popularny także u nas.

Napisana przez muzyka, kompozytora i producenta muzycznego Stevena Greenberga. Grupa pierwotnie składała się z głównej wokalistki Cynthii Johnson i zmieniającego się składu muzyków sesyjnych, w tym gitarzysty Davida Rivkina , gitarzysty Toma Riopelle i basisty Terry’ego Granta.

Późniejsze single Lipps Inc. nie dorównały początkowemu sukcesowi zespoł.  „Rock It” osiągnął szczyt na 64 miejscu listy w USA, a w 1981 roku „How Long ” osiągnął 4. miejsce na amerykańskiej liście przebojów tanecznych. 

 Zobacz artykuł Klasycy rock na taneczną nutę