Da Ya think I'm sexy sean finn bodybangers stewart

„Da Ya think I’m sexy ?” to bardzo ciekawy tytuł w karierze brytyjskiego wokalisty Roda Stewarta, bo to rockowy artysta. Co więc się wydarzyło, że nagrał utwór tak taneczny? Oto trochę ciekawej historii, przy okazji odświeżenia tego starego przeboju przez Sean Finna i Bodybangers.

 

Na odświeżenie tego mega hitu czekaliśmy długo, bo trudno sobie przypomnieć jakąś nową wersję „Da Ya think I’m sexy?”. Tylko jedna w 2017 roku. Dziś zrobiła to ekipa niemieckich producentów Bodybangers i Sean Finn.

W „Da Ya think I’m sexy?” producenci podeszli do zadania w prosty sposób, robiąc cover. Zrobili oczywiście nowoczesną stopę i korzystali z filtrów. Zachowali klimat disco, a dokładnie disco house.

Sean Finn to Yves Götz. Pochodzi ze Stuttgartu. Znamy go doskonale od lat, bo też działa dość długo. Będzie ponad 20 lat! Można powiedzieć, że to specjalista od remake’ów. U nas największę popularnością do tej pory cieszą się „Smells Like House” (z Block & Crown). „The rhythm of the Night” (Corona) i „Infinity 2018” (Guru Josh).

O duecie Bodybangers nie wypada nawet pisać, bo robiliśmy to bardzo wiele razy na naszych łamach. Działają krócej niż ich kolega, bo chyba od 2009 roku. Dorobek mają jednak równie ogromny. Ostatnio np. odświeżyli „Hit the road Jack„.

 

Oryginał

Teraz porównajcie oryginał do odświeżenia.

„ Da Ya Think I’m Sexy? ”, również pisane jako „ Da’ Ya’ Think I’m Sexy ”, to piosenka brytyjskiego piosenkarza Roda Stewarta z jego albumu „Blondes Have More Fun” z 1978 roku .

Została napisana przez Stewarta, Carmine Appice i Duane Hitchings, chociaż zawiera motyw z utworu „Taj Mahal” Jorge Ben Jor oraz aranżację smyczków z piosenki „Put Something Down On It” Bobby’ego Womacka .

W grudniu 1978 singiel spędził tydzień na szczycie UK Singles Chart i cztery tygodnie na US Billboard Hot 100 w lutym 1979.  Był również na szczycie list przebojów w Kanadzie przez cztery tygodnie i w Australii przez dwa tygodnie. Był popularny w Polsce, bo mimo, że był to utwór disco, to grała go Trójka. Rod Stewart był wszak rockowym artystą.

I tu dochodzimy do wyjaśnienia skąd taki utwór w repertuarze rockmana? Wyjaśnienie znalazłem na filmie, który przedstawiamy w czasie zajęć na kursie szkoleniowym DJ Promotion. Mówi się tam, że artysta był tak zafascynowany brzmieniem disco, że bardzo chciał nagrać piosenkę w takim stylu. No i jeszcze ten tytuł: „Czy myślisz , że jestem sexy?”