Promo house earth n days david penn

Alok & KSHMR ft.MKLA, Tom & Jame ft. Jack Dawson, Lulleaux, LennyMendy i Havoc & Lawn, którzy najlepiej nas zaskakują w tym zestawie pięciu naszym typów House Music wybranych z premier ostatnich dni.

 

Tym razem z premedytacją tych najbardziej znanych producentów daliśmy na koniec artykułu. Dajmy szansę tym prawie lub w ogóle nieznanym, bo muza naprawdę ciekawa. Havoc & Lawn – znamy ich już z kilku utworów (np.”Wait For It”), ale do tej pory niczym nas nie zaskoczyli, do teraz. Jeszcze mniej wiemy o Lulleaux, ale po kolei.

 

Riccardo Mamoli aka Havoc i Simone Prati aka Lawn to duet producencki z Włoch. „You got me” (Sink Or Swim Records) ma bardzo czytelny i od razu porywający do tańca charakterystyczny bas, bardzo dobrze ułożony aranż i ciekawie dobrany wokal. Chwilami słychać tu nawet elementy Disco.

 


Lulleaux to mało jeszcze znany duet z Holandii, który tworzą Hugo Prick i Dick De Groot. Panowie prawdopodobnie słuchali „I want your Love” – klasyk grupy Chic, bo słychać tu elementy linii melodycznej tego hitu z lat 70-tych. Nam to jednak nie przeszkadza, bo całość jest lekka, dość uniwersalna w odbiorze, bo wykorzystuje klasyczny schemat House Music, zwłaszcza w kwestii piano.

 


Tom & Jame zrobili u nas furorę własną wersją klasyka „Get Get Down” (Paul Johnson). Nowy utwór wydany na Hexagon to już ich autorska robota. Fajnie się tego słucha i pewnie tańczy. Niezły wokal mało znanego Jack Dawsona z charakterystycznym lajt motywem.

 


LennyMendy to producent z Włoch. Nazywa się Luca Mendini. Znamy go z dwóch wcześniejszych utworów wydanych w 2020 roku. Ten nowy tytuł „Could this be love” oparty jest na schematycznym (obecnie trendy) basie, ale uwagę zwraca bardzo fajny brzmieniowo wykręcony lajt motyw, prosty i miły dla ucha wokal i sama linia melodyczna. Warto przetestować!

 


Mocny skład – Alok i KSHMR, ale jakiegoś wielkiego hitu z „Let me go” nie przewidujemy. Ot, na szybko zrobiony całkiem zgrabny kawałek. MKLA to wookalistka z Kanady Michaela Renée Osborne.