david guetta i afrojack Miami-Live-2019-6 hero
David Guetta i Afrojack w Miami (fot. Warner Music)

Brzmi nieco dziwnie, ale przecież słynny Francuz nas już nie raz zaskoczył i pewnie zaskoczy. Oto utwór „Hero”, który zaprezentuje wspólnie z Afrojack’em.

… na Festiwalu Eurowizji?! Tak, ale nie w konkursie, bo większość mediów tak podała ta wiadomość jakby klubowy mistrz miał stanąć w szranki konkursowe. Nie, panowie wystąpią jako goście, w przerwie Wielkiego Finału Konkursu Piosenki Eurowizji 2021, który w nietypowej (covidowej) formie odbędzie się w Holandii, 22 maja b.r., w Rotterdamie. A póki co możemy zapoznać się z utworem „Hero”, który tam wykonają.

„Hero” to kawałek jak najbardziej taneczny, zahaczający o znaną lekką stylistykę Trance-House, w stylu swego czasu popularnej Fragmy. Brzmi to jednak świeżo, na pewno nie trąci myszką.

„Hero” to inspirująca, wakacyjna piosenka, będąca skrzyżowaniem popu i EDM. Nagranie niesie ze sobą ważne przesłanie – w każdym z nas kryje się bohater. Afrojack i David Guetta w swojej piosence chcą zaznaczyć, że nawet najmniejsze gesty mogą pomóc i oddziaływać na innych.

david guetta i afrojack Miami-Live-2019-6 hero
David Guetta i Afrojack w Miami (fot. Warner Music)

Utwór „Hero” to nie pierwsza kooperacja Afrojacka i Davida Guetty. Wcześniej odnosili sukcesy dzięki przebojom „Titanium”, „Hey Mama” i „This One’s For You”. Zresztą, liczby mówią za siebie – ich piosenki mają już 5 223 609 321 streamów. Najnowszy singiel stanowi owoc wieloletniej przyjaźni muzyków i chęci nagrania wakacyjnej piosenki, która w tych nieprzewidywalnych czasach niosłaby ważne przesłanie.

Kooperacja z moim bratem Davidem Guettą zawsze jest wielką przyjemnością. To także wielki zaszczyt móc współpracować z tymi wszystkimi utalentowanymi twórcami, czyli Ellie Goulding, Stargate’em, Ryanem Tedderem i Jamiem Scottem. Ta piosenka to powrót do naszych korzeni, ze wspaniałą melodią, fantastycznym głosem i wielkim dropem. Cudownie było połączyć świetną piosenkę z naszym festiwalowym muzycznym stylem” – powiedział Afrojack.