LOT KIzo Wac Toja, hity kwietnia 2022

W czwartek miała miejsce premiera najnowszej propozycji od autora przeboju zeszłorocznego lata, czyli „Disney”. Dlaczego o tym wspominam? Bowiem Kizo już na początku kwietnia prezentuje kolejnego pewniaka po tytuł hitu. To „LOT”.

Jeśli kogoś zastanawia dlaczego z taką pewnością stwierdzam, że poznaliśmy hit lata 2022 to już spieszę Wam z wytłumaczeniem. Kizo w „LOT” – podobnie jak niedawno jego kolega z projektu Chillwagon, czyli Żabson – postawił na taneczny bit. O „Polskim karnawale” pisaliśmy już na łamach DJ Raport.

Obok autora „Disney” w „LOT” pojawia się Wac Toja, a za produkcję odpowiada BeMelo. Kluczem do sukcesu może być patent zastosowany przez tego ostatniego, polegający na sprytnym użyciu motywu z przeboju Safri Duo „Played-A-Live”.

 

Chociaż to dopiero początek wiosny to Kizo obwieszcza, że „Tak zaczynamy wakacje”. i rzeczywiście słuchając numeru „Lot” możemy przenieść się myślami nieco w przyszłość, do nadchodzącego lata.

Inne newsy rap/hip-hop na weekend?

Może mniej przebojowy, niż poprzednik, ale numer z mega przesłaniem. A stworzyło go ciekawe trio o tragicznych wydarzeniach.

Dopełnieniem całości jest chwytający za serce teledysk obrazujący ogrom ludzkich tragedii.

Nullizmatyk, Filipek i Kamil Bednarek połączyli swoje siły, aby w sposób bezkompromisowy i przepełniony uczuciami rozprawić się z sytuacją na Ukrainie, niosąc przy tym przesłanie miłości i nadziei na lepsze jutro dla pogrążonych wojną naszych wschodnich sąsiadów.

Inni idą w pop…

To nie pierwszyzna, że młodsza generacja gwiazd sceny rap/hip-hop tworzą nowości na pograniczu czarnej muzy i pop.

Jedną z nich jest Frosti, który od czasu szóstej edycji „Popkiller: Młode Wilki”, podobnie jak pozostali jego koledzy, bardzo szybko stał się jednym z rozpoznawalnych i cenionych Artystów.
Jego nowość powstała we współpracy z topowym duetem producentów – Pedro & Francis.

 

Young Leosia to zdecydowanie jedna z topowych przedstawicielek polskiego rapu. Podobnie jak Smolasty, który już dawno zapewnił sobie miejsce w absolutnym topie artystów.

Tym razem postanowili połączyć swoje siły, a efektem tej współpracy jest „love song”, który od dnia premiery podbija sieć, wykręcając wyświetlenie i odtworzenia idące w miliony.