HOPELESS HEART Keanu Silva Toby Romeo Sacha

Tą melodię znacie doskonale. Utwór „Hopeless heart” to kolejny przypadek naśladujący to co zrobili w 2021 roku ATB i Topic. Jednak tym razem są to Keanu Silva, Toby Romeo.

 

Sukces pomysłu „Your Love (9PM)„, w którym wykorzystano podkład hitu ATB i dopisano nowe elementy zmotywował wielu innych producentów do wykorzystania tego pomysłu po swojemu. Oto „Hopeless Heart”, w którym dokonano podobnego zabiegu.

 

 

W „Hopeless Heart” nie popełniono właściwie coveru, a znany motyw wykorzystano właściwie tylko w jednej frazie. Jeśli go nie skojarzycie, posłuchajcie tutaj „Children„. Choć gdy wsłuchacie się dokładnie w oryginał i ten nowy utwór usłyszycie jeszcze w tle charakterystyczny akord, który robi całą robotę.

Utwór ma dość banalny tekst, bo opowiada o poszukiwaniu osoby, która odwzajemni miłość. Ale na pierwszym planie na pewno jest muzyka i bardzo fajny wokal.

Mamy tu bardzo dobrą robotę producencką dwóch facetów (producentów nowego pokolenia), których znamy bardzo dobrze. O nich piszemy niżej. Na pochwałę zasługuje przede wszystkim stworzenie fajnego kolażu dźwięków. Wykręcili też całkiem fajne właśnie brzmienie.

Mówią

Keanu Silva

  • Uważam, że ta współpraca doprowadziła do powstania małego dzieła sztuki. Zabieramy was w podróż przez pełne rezygnacji emocje, pozostawiając jednak z nadzieją i pięknymi dźwiękowymi krajobrazami.

Toby Romeo

  • Uwielbiam robić nowe wersje starych utworów, tak jak miało to miejsce w przypadku mojego singla „Where The Lights Are Low”. Oryginał „Children” Roberta Milesa to absolutny klasyk. Rzadko zdarzają się utwory, które w ogóle się nie starzeją, ale to jest jeden z nich. A teraz jest nowa wersja, której można słuchać na full w aucie, pod prysznicem, w klubie czy na festiwalach.

Więcej o nich

Toby Romeo rozpoczął karierę DJ-a w wieku 13 lat, szybko zdobywając rozgłos w Europie. Mając zaledwie 20 lat, był już ważną postacią na tanecznej scenie, m.in. dzięki współpracy z ikoną gatunku, pochodzącym z Niemiec Feliksem Jaehnem. W 2021 roku Romeo zaprezentował kolejną kooperację z Jaehnem, w postaci singla „Where The Lights Are Low”, w którym towarzyszył im także FAULHABER.

Utwór zgromadził 90 milionów streamów i doczekała się remiksów od takich twórców jak Mike Williams i TCTS. W ubiegłym roku, młody producent, wypuścił także single „Oh Lord” feat. Deve i „Reminds Me Of You” feat. Moss Kena, a ponadto przygotował remiksy dla takich gwiazd jak Nicky Romero, Joel Corry i David Guetta, Clean Bandit oraz Topic, Galantis i Hook N Sling. Austriacki DJ dziś ma 3 miliony słuchaczy miesięcznie.

Niemiecki producent Keanu Silva nieustannie pracuje na swoją spuściznę. Odkąd pojawił się na scenie, dostarczył miłośnikom tanecznych brzmień takie hity jak „Fine Day” czy „King Of My Castle” zrealizowany we współpracy z Donem Diablo. Przeboje zapewniły mu łącznie ponad 100 milionów odsłuchów oraz status jednego z najlepszych producentów na świecie.

Keanu odpowiada za porywające remiksy takich wykonawców jak Ava Max, Tiesto, Chainsmokers, Topic, Oliver Heldens, Alle Farben, Felix Jaehn i wielu innych. Rok 2021 upłynął mu pod znakiem sukcesów za sprawą singli „Turn It Up”, „Do or Die”, „Again” i wydanego ostatnio „Hardcore Vibes”, który zapewnił Silvie klubowe sukcesy, miejsce na playlistach oraz w radiowych programach.

Mieszkająca w Londynie SACHA jest jedną z najbardziej obiecujących wokalistek na brytyjskiej scenie popowe. Chwytliwe melodie, śmiałe teksty, charakterny wokal i mroczna produkcja składają się na unikatowy, grunge-popowy styl szkockiej artystki. Wydane własnym sumptem pierwsze single zapewniły je ponad 200 tysięcy streamów oraz uznanie wpływowych mediów. Fajny wokal!

 

Zobaczcie inna wersje „Children” w wykonaniu Cassette.