Retrovision Promo House: Jake Tarry Haska Madan Salif Keita Sergio Mauri Da Funk Junkies

W tym tygodniu mniej znane postaci, ale nie oznacza to czegoś mniej ciekawego. Oto pięć propozycji – naszych typów House: DJs from Mars, Leu Leu Land, Prezioso, Sunnery James & Ryan Marciano > już dostępne w serwisie www.digitaldj.pl

 

 

Włoscy producenci DJs from Mars dostarczyli nam utwór, który powstał na bazie starej żydowskiej piosenki. Łatwo wpadająca w ucho melodia, pewnie skądś wam znana. Lżejszy original mix, a HK remiks jest w rytmie na 3. Przypomina hity Aron Chupa.

 


Mało znany u nas Producent z USA Mordkey przedstawia produkcję, która została doskonale uzupełniona emocjonalnym wokalem niejakiej LovLee. Wokal i produkcja są wysokiej jakości. Do tego interesujące brzmienie electro w motywie przewodnim i dobrze wkomponowana „dziura”. Całość w takim dość lekkim bujanym rytmie.

 


House’owy duet Leu Leu Land dał się poznać na początku tego roku za sprawą kawałka „Give Me Love”, który porwał odbiorców Spotify i YouTube dając w sumie kilka milionów odtworzeń tej piosenki. Nowy singiel to bardziej radiowe brzmienie z gościnnym wokalem Londyńczyka Billy Boothroyd. Utwór w tempie ok 120 BPM ma w sobie nieco z klimatu Burak Yeter (Tuesday) , choć jest szybszy od niego, ale minimalistycznie zaaranżowany co w zestawieniu z dość ciepłym wokalem wspomnianego Anglika daje interesujący klimat.

 


Mamy od razu dwa nowe utwory tego duetu producenckiego. Sunnery James & Ryan Marciano pochodzą z Amsterdamu. Zyskali ogromną popularność dzięki singlom „Triton”, „Salute” i „Come Follow”, a także kolaboracji z Nicky Romero pt. „S.O.T.U.”. Po podpisaniu kontraktu z Armada Music założony przez nich label SONO Music dołączył do największej klubowej rodziny na świecie. Tego lata, wraz z Armin Van Buuren rezydowali w klubie Hï Ibiza, wystąpili też na Sunrise Festival w Kołobrzegu, a całkiem niedawno ukazała się ich debiutancka EP’ka „Affective”. To właśnie z niej pochodzą znakomite „5 Minutes Away”, „Thinking About You”, „Worst Way” oraz właśnie „Coffee Shop”. Numer z udziałem Kes Krossa to ID z tegorocznej edycji festiwalu Tomorrowland w Belgii. Najnowszą produkcją duetu jest bardzo ciekawy kawałek: Sunnery James & Ryan Marciano x Nicola Fasano & Adam Clay – „Born Again (Babylonia)”. Wiele się w nim dzieje, pojawiają się różnorakie motywy muzyczne, nawet afrykańskie czy hinduskie.

 


Jeśli pamiętacie oldschool’owy klasyk „Renegate Master” to ten utwór jest pewnie nim inspirowany. Włoch – Giorgio Prezioso zna te czasy doskonale i zrobił to z bardzo dobrym wyczuciem klimatu Klubb. Dobra propozycja do big roomów.