jesteś tu
Główna > RECENZJE > ALBUM The Black Eyed Peas – Masters of The Sun Vol. 1

ALBUM The Black Eyed Peas – Masters of The Sun Vol. 1

Miesiąc temu informowaliśmy przy okazji premiery singla „Big Love” o powrocie tej znakomitej formacji. Teraz mamy ich album: The Black Eyed Peas – Masters of The Sun Vol.1. Jak wygląda powrót tej grupy już w zmienionym składzie niż gdy zaczynali? Ta płyta da nam odpowiedź.

 

 

 

 

 

Black Eyed Peas prezentuje „Masters of The Sun Vol. 1”, pierwszy po ośmioletniej przerwie premierowy album grupy. Na krążku pojawil się znakomity zestaw gości, w tym m.in. Nas, Phife Dawg, Ali Shaheeed Muhammad z A Tribe Called Quest, sensacja k-popu CL, Slick Rick, Nicole Scherzinger oraz Posdnuos z De La Soul.

„Masters of The Sun Vol. 1” to siódmy studyjny album w dorobku Black Eyed Peas. Singlem promującym wydawnictwo jest utwór „Big Love”, do którego powstał mocne, zaangażowane społecznie teledyski. Na płycie nie brakuje trudnych tematów. Black Eyed Peas śpiewają o dostępie do broni, rasizmie, problemie imigracji, sytuacji w więzieniach oraz brutalności policji.

Ale nas bardziej interesuje muzyka. A ta już od pierwszych taktów robi sie sympatyczna, bo oto w utworze „Back 2 Hip Hop” słyszymy „Back 2 Life” – fragment klasyka Soul 2 Soul w hip hopowym klimacie. Rapuje Legendarny Nas.

Kolejne utwory podobne w klimacie, tutaj tekst jest istotny, ale dwa z nich się wyróżniają fajnie brzmiącymi samplami. To „Constant” i „Dopeness”. Wyróżnia się także nr 8 – „New wave” z ciekawą wokalizą w tle, ale sample także znakomite.

Masters of The Sun Vol.1Polecam też utwór „Wings”, który podobnie jak pierwszy, czerpie z fragmentów klasyki. W tym przypadku Susan Vega „Tom’s dinner”. A śpiewa znakomicie Nicole Scherzinger.

Utwór 11 „Ring the alarm” zawiera świetny sampel z czasów funk. Dalej już klasycznie hip-hopowo.  Całość zamyka utwór „Big Love”, który znamy z teledysku.

Reasumując, The Black Eyed Peas to już nie taka kapela jak kiedyś. Teraz są mocno umocowani w klasyce hip-hop, w czym wspomagają ich zaproszeni, legandarni goście. Najmocniejszą stroną są sample i perfekcyjny rap. Muzycznie płyta dedykowana jest fanom gatunku, ale wydaje się, że dla BEP ważniejszy od muzyki jest przekaz treści, o którym piszemy wyżej.

 

Premierze płyty towarzyszy trasa koncertowa – jest to pierwsze tournée grupy od ośmiu lat. Pierwszy koncert odbędzie się 27 października w Londynie, a ostatni 18 listopada w Dusseldorfie. Zespół odwiedzi m.in. takie miasta jak Manchester, Glasgow, Zurych, Hamburg, Paryż, Monachium czy Berlin.

 

 • 27/10             London, UK London
 • 28/10              London, UK London
 • 29/10             Birmingham, UK
 • 01/11             Manchester, UK
 • 02/11             Glasgow, Scotland
 • 03/11             Milton Keynes, UK
 • 07/11             Zurich, Switzerland
 • 09/11             Hamburg, Germany
 • 10/11             Munich, Germany
 • 12/11             Paris, France
 • 13/11             Amsterdam, Netherlands
 • 16/11             Berlin, Germany
 • 17/11             Brussels, Belgium
 • 18/11             Dusseldorf, Germany

 

The Black Eyed Peas Masters of The Sun Vol. 1 tracklista

1.BACK 2 HIPHOP feat. Nas
2. YES OR NO
3. GET READY
4. 4EVER
5. CONSTANT pt.1 pt.2 feat. Slick Rick
6. DOPENESS feat. CL
7. ALL AROUND THE WORLD feat. Phife Dawg, Ali Shaheed Muhammad, & Posdnuos
8. NEW WAVE
9. VIBRATIONS pt.1 pt.2
10. WINGS feat. Nicole Scherzinger
11. RING THE ALARM pt.1 pt.2 pt.3
12. BIG LOVE

 

Zamów album już teraz -> https://umusicpl.lnk.to/BEPMastersOfTheSun

 

 

 

 

Piotr Gryglewicz
Piotr Gryglewicz
W branży muzycznej od 1980 roku. Przez prawie dekadę udzielał się jako prezenter dyskotekowy, z czasem zamieniając to na radio. Najpierw była to legendarna Rozgłośnia Harcerska gdzie prowadził przez pewien czas Listę Przebojów i autorskie programy, potem Program IV Polskiego Radia i Program III "Trójka". Założyciel DJ Promotion. Był jurorem na mistrzostwach świata DJ'ów w miksowaniu. Twórca koncepcji pierwszego w Polsce serwisu cyfrowego dla didżejów www.digitaldj.pl. W styczniu 1999 roku zainicjował i zredagował pierwszy numer "DJ Raport". Jest redaktorem naczelnym "DJ Raport".
https://www.facebook.com/pgryglewicz

Podobne artykuły

na górze