I BELIEVE IN LOVE AGAIN👍Peggy Gou rewelacyjnie odświeża hit Lenny Kravitza

I BELIEVE IN LOVE AGAIN Peggy Gou Lenny Kravitz

Koreańska producentka, której hit “(It Goes Like) Nanana” ciągle jest popularny nie tylko na naszych parkietach powraca. Tym razem odświeżyła przebój rocka, jak zwykle na swój niekonwencjonalny sposób.

 

Dokładnie 30 lat temu nazywał się “Believe”, a dziś “I Believe In Love Again”. Peggy Gou tym razem udało się zaprosić do współpracy ikonę rocka – Lenny Kravitza. Wyszło bardzo interesująco i muzycznie inaczej.

 

 

“Believe In Love Again” robi wrażenie, bo nie idzie z nurtami muzycznymi , modnymi obecnie! Trudno nawet zakwalifikować ten do jakiegoś stylu, bo jest to mieszanina funky, pop, ale są też elementy nu disco.

Peggy Gou na brzmieniowy lajt motyw wybrała kultowe brzmienie “marimba” czyli to co znamy z “Show me love”. Słyszymy to od razu, ale najlepsza robota jaką wykonała to znakomity kolaż aranżu z nietuzinkowym (tu oryginalnym) wokalem Lenny Kravitza.

Zresztą, sami zobaczcie co zrobiła, porównując “Believe In Love Again”  do “Believe”.

Jak mówi Gou:

  • “Lata 90. miały ogromny wpływ na moją muzykę. Ludzie wiedzą o mojej miłości do sceny dance/house/rave z tamtych czasów, ale ja zawsze byłam także wielką fanką R&B i Lenny’ego. Słuchałam bez końca jego albumu “5” z 1998 roku, który jest moim ulubionym – choć cała jego dyskografia jest świetna, całkowicie ponadczasowa. Wszedł do studia i przekształcił główny wokal w magię, pisząc nowy tekst i tworząc ten niesamowity gitarowy riff. “I Believe In Love Again” jest silnym, pozytywnym przesłaniem pełnym nadziei i chcielibyśmy, żeby każdy to poczuł, gdy usłyszy tę piosenkę”.

Popularność Peggy Gou rośnie

“I Believe In Love Again” to drugi singiel z debiutanckiego albumu Peggy Gou. Ukaże się w 2024 roku nakładem XL Recordings. Pojawia się po ogromnym sukcesie utworu “(It Goes Like) Nanana”. Powszechnie uważany jest za globalną piosenkę lata 2023. jeszcze dziś jest wysoko na Polish Dance chart.

W międzyczasie Peggy spędziła 2023 rok na umacnianiu swojego statusu jednego z najbardziej pożądanych DJ-ów na świecie. Występy te obejmowały czwartą odsłonę własnego festiwalu “Peggy Pleasure Garden” na 8000 osób w londyńskim Finsbury Park. Do tego wiele wyprzedanych wydarzeń na całym świecie.

O niej

Peggy Gou urodziła się jako Kim Min-ji w mieście Incheon w Korei Południowej, 3 lipca 1991 roku. W wieku 14 lat została wysłana przez rodziców do Londynu na naukę angielskiego. Wróciła do Korei, gdy miała 18 lat, lecz sześć miesięcy później powróciła do Londynu, aby studiować modę w Londyńskiej Szkole Mody. Po ukończeniu studiów pracowała jako redaktor dla Harper’s Bazaar Korea. Następnie przeniosła się do Berlina, gdzie rozpoczęła swoją karierę muzyczną.

Gou pierwsze kroki w muzyce stawiała dzięki swojej przyjaciółce z Korei. Swój pierwszy koncert miała w Cirque Le Soir w Soho. Później występowała co tydzień w The Book Club we wschodnim Londynie. W 2013 roku nauczyła się korzystać z programu Ableton Live i zaczęła tworzyć swoje własne utwory. Pierwszy z nich -“Hungboo” zagrała w Korei na gali otwarcia “Style Icon Awards” w 2016 roku.

Dawno, dawno temu …

„ Believe ” to kawałek amerykańskiego muzyka Lenny’ego Kravitza , wydana w maju 1993 roku, jako drugi singiel z jego słynnego albumu “Are You Gonna Go My Way”.