crazy for you time to say goodbye ray isaac justus

Oto dwa bardzo znane utwory z dwóch różnych dekad. Znane, ale mimo to dawno nie przerabiane na współczesne brzmienia. Do teraz. Madonna zaśpiewała „Crazy for You” w 1985 roku, a dokładnie 10 lat później powstał „Time to say Goodbye” w wykonaniu Andrea Bocelli, a potem w duecie z Sarah Brightman. Minęło kolejne 25 lat i mamy dwie zupełne nowe wersje we współczesnych tanecznych brzmieniach Ray Isaac i Justus ft. Maria Matthea.

 

„Crazy for You” i „Time to say Goodbye” to utwory z różnych dekad. Czy da się je obecnie porównać po wielu latach, który ciekawszy? Tak, ale to oczywiście kwestia gustu. Na pewno jednak jest okazja do kolejnego poznania historii muzyki pop.

Ray Isaac to artysta, ale też i DJ z dalekiej Australii. Nagrał cover hitu Madonny. Ale nie w jego wersji podstawowej (balladowa) utwór „Crazy for You” wzbudza zaciekawienie, lecz w zremiksowanej, przede wszystkim tej wersji o nazwie Not Madonna Club mix.  Oto ta wersja.

 

Dawno nie było okazji przypomnieć sobie słynny oryginał. Oto Madonna 35 lat temu!

„Crazy for You” to piosenka nagrana Madonnę do filmu „Vision Quest” w 1985 roku. Została wydana dokładnie 2 marca 1985 roku przez Geffen Records jako główny singiel z albumu ze ścieżką dźwiękową filmu. Producenci filmowi Jon Peters i Peter Guber wraz z reżyserem muzycznym Philem Ramone postanowili wykorzystać Madonnę po wysłuchaniu jej poprzednich nagrań, zatrudniając Johna Bettisa i Jona Linda do napisania włąsnie „Crazy For You”.

Po przeczytaniu scenariusza filmu Bettis i Lind napisali piosenkę o sytuacji, w której bohaterowie spotykają się w klubie nocnym. Początkowe sesje nagraniowe nie zrobiły wrażenia na Bettis i Lindie i uważali, że utwór „Crazy for You” zostanie usunięty ze ścieżki dźwiękowej. Nowa wersja została jednak nagrana zgodnie z ich upodobaniami.

 

 

Drugim utworem jest hit z dekady lat 90-tych.

Zupełnie nieznany nam producent o pseudonimie Justus zrobił nową wersję tego ponadczasowego utworu w dość tradycyjnej wersji  vocal trance dance house. Brzmi to prosto i od razu przyswajalnie dla ucha, nawet jeśli ktoś nie słyszał tej melodii. Dobrym uzupełnieniem jest tu wokal.  Maria Mathea znana nam jest, tu w Polsce, z dwóch utworów zaśpiewanych dla Mandee.

 

Oryginał to zupełnie inny klimat, bardzo patetyczny, ale dzięki nowej wersji młode pokolenia słuchaczy maja okazje poznać utwory sprzed lat.

„Con te partirò” to włoska piosenka napisana przez Francesco Sartori (muzyka) i Lucio Quarantotto (tekst). Po raz pierwszy został wykonany przez Andrea Bocelli na festiwalu muzycznym w San Remo w 1995 roku i nagrany na jego albumie z tego samego roku.

Singiel został wydany po raz pierwszy jako A-side z „Vivere” w 1995 roku, zdobywając pierwsze miejsca na listach przebojów, najpierw we Francji, gdzie stał się jednym z najlepiej sprzedających się singli wszechczasów, a następnie w Belgii, przełamując wszystko – rekordowa sprzedaż tam czas.

Druga wersja piosenki, śpiewana częściowo po angielsku, wydana w 1996 roku jako „Time to Say Goodbye”, połączyła Andrea Bocelli z brytyjską sopranistką Sarah Brightman i osiągnęła jeszcze większy sukces, przewyższając listy przebojów w całej Europie, w tym w Niemczech, gdzie stała się najlepiej sprzedający się singiel w historii. Brightman i Bocelli wyprodukowali wersję z Brightman śpiewającą po niemiecku i Bocelli po włosku, przy czym ta wersja jest dostępna na płycie CD Time to Say Goodbye. Już sama ta wersja sprzedała się w ponad 12 milionach egzemplarzy na całym świecie, co czyni ją jednym z najlepiej sprzedających się singli wszechczasów.

Bocelli nagrał także pełną hiszpańską wersję piosenki z 1997 roku, zatytułowaną „Por ti volaré” („For You I Will Fly”). We wszystkich trzech wersjach piosenka jest uważana za charakterystyczną piosenkę Bocellego.