SOBER (La Da Dee), FEELS LIKE (La la la) movada stephanie b

Muzyki robi się coraz więcej i coraz trudniej wybrać te najciekawsze. Dlatego w naszej formule – cyklu “New Music Friday” wybierany najbardziej interesujące premiery. Oto takie cztery świeżutkie. Czasem, pod nieznanymi tytułami, kryją się znane melodie, jak. np. w “Sober” Stephani B & Movada.

 

 

Wybraliśmy cztery nowe tytuły z różnych muzycznych szuflad, choć był pewien kłopot. czasem dostajemy promo, jeszcze nie wydane oficjalnie. Nie sposób więc w takim przypadku umieścić tu odsłuch z popularnych platform. Na początek utwór nieznanych wykonawców Stephani B & Movada, który niewiele wam powie, ale gdy posłuchacie ….

 

Wow, na motywach znanego wam klasyka ” Gypsy woman”. Zrobione ciekawie i przebojowo. ?Sober (La Da Dee)? [Happy Music] to sprytne wyciągnięcie tego co najlepsze w legendarnym klasyku.

Stephani B to pochodząca z Manchesteru, DJ’ane i producentka, która dopiero wydaje pierwszy singiel, we współpracy z producentem Movada. Pochodzi z Leeds i ma na swoim koncie single z Matoma, Moonshine, VINAI czy Michael Calfan, ale najwiekszy sukces odniósł z “High Off Me” (2021), w kolaboracji z Mahalo.

Stephani B to niezwykła baza 250 000 fanów na Instagramie, 60 tys. na Youtube i
548 tys. na TikTok. Dziewczyna tworzy mash-upy, remiksy i miksuje nowe utwory.

 

Zupełnie nieznani u nas wykonawcy, a dokładnie producent Repiet i wokalistka Julia Kleijn. Oboje pochodzą z Holandii. “Feels Like (La La La)” [Universal Music] to wcale nie tylko proste “la la la”, jak mogło by się wydawać.

O ile na frazach wokalnych dominuje Ona, o tyle słodki wokal jest przeplatany skocznymi i pompującymi frazami EDM.

 

Znakomity duet Moloko, który ciągle pamiętamy dzięki “Sing it back“, powraca w dość nietypowej dla siebie produkcji, bo bardzo klubowej. W “On my Mind” [Musical Freedom] słyszymy ciągle ten sam klimatyczny wokal Roisin Murphy i znakomitą robotę producencką niejakiego Deep West.

 

Na koniec coś polskiego.

 

Wokalista Matlane wraca z czwartym utworem w tym roku. Do tej pory “rzeźbił” z okolicach hip hopu, ale też zrobił raporo – dance’owy “Napoje orzeźwiające” (z Adi Novak).

Teraz przyszedł czas na “Dawno nie miałem takich ciar” i zaprezentowanie innego brzmienia – takiej mieszanki slap house i dance. Sarnula to muzyk, producent, songwriter, DJ i instrumentalista – kojarzony ze współpracy z artystami ze świata hip- hopu, popu oraz alternatywy.

Całkiem dobrze wyszedł im ten kawałek.