I just called to say I love You – w tanecznej wersji Brave

Brave i just called to say i love you

Dawno nie mieliśmy tak udanej przeróbki starego hitu. A dokładnie tego już bardzo dawno. PROMO > BRAVE – I just called to say I love You – w tanecznej wersji! Już dostępny w serwisie www.digitaldj.pl

 

“I Just Called To Say I Love You” to ballada napisana, wyprodukowana i wykonana przez czarnoskórego i ociemniałego  artystę Stevie Wonder.  Pozostaje najlepiej sprzedającym się  do tej pory singlem na światowych listach przebojów. Jednym z największych hitów lat 80-tych.

To było w 1984 roku czyli 34 lata temu. Teraz polski producent Brave nagrał wspólczesną wersję tej piosenki z lekkim klubowym feelingiem, ale zachowującą klimat oryginału. Bardzo udany cover ponieważ możecie zagrać go zarówno w klubie jak i na … weselu. To zdarza się dosyć rzadko. To debiut tego producenta .Czekamy na kolejne tak udane produkcje.

 

Świetna linia dyskretnego basu, zachowany genialny klimat oryginału. Brawo Brave !

 

O oryginale

Oto wersja oryginalna z 1984 roku, brzmi retro, ale jest ciągle pełna klimatu miłości.

https://www.youtube.com/watch?v=NiRj5m63oig

Piosenka była wiodącym singlem w 1984 roku z albumu zawierającego soundtrack z filmu “The Woman in Red” wraz z dwoma innymi utworami Wondera, a także numerem jeden na liście Billboard Hot 100 przez trzy tygodnie od 13 października do 27 października 1984 roku.

W USA utwór był przez 3 tygodnie nr 1 na liście Billboard. Piosenka stała się także jedynym solowym sukcesem Wondera w Wielkiej Brytanii, pozostając na szczycie przez sześć tygodni, w tym samym czasie stając się największym bestsellerem macierzystej wytwórni artysty – Motown Records.  Ponadto piosenka zdobyła Złoty Glob i nagrodę Akademii za najlepszą oryginalną piosenkę. Zobacz niżej oryginał.

 

 

Zobacz oficjalny teledysk

Zobacz oficjalny remix

 

Fragment tekstu

….

No New Year’s Day to celebrate
No chocolate covered candy hearts to give away
No first of spring
No song to sing
In fact here’s just another ordinary day
No April rain
No flowers bloom
No wedding Saturday within the month of June
But what it is, is something true
Made up of these three words that I must say to you
….