kolejne lato brave dj slavic kubańczyk

Brave, który popularność zdobył na coverach tym razem postawił na eksperyment – na zmieszanie Deep House z Hip-hop i Rap. Oto „Kolejne lato”, w którym pojawiają się również DJ Slavic i Kubańczyk.

 

Brave był jednym z pierwszych producentów, którzy trafnie potrafili odkryć na nowo magię  hitów sprzed lat, a dokładnie z lat 80-tych. Okazało się, że stacje radiowe, a nawet DJ’e na weselach wolą grać – zamiast oryginału – jego wersję „I just called to say I love You” czy „Flames of Love„. „Kolejne lato” jest jednak jakby innym (nowym?) etapem w działalności tego producenta, bo łączy Deep House z Hip hopem. Zobaczcie sami.

 

Jak widać, Brave nie uległ presji modnego obecnie Slap House, mając zapewne świadomość, że to ostatnie chwile tego muzycznego trendu sezonu. W „Kolejne lato” słyszymy przede wszystkim nostalgiczne westchnienie za kończącym się latem, które w tym roku i tak nam dało sporo słońca.

Producent poszedł więc drogą sprawdzonego melancholijnego Deep house, ale spróbował zmieszać go z Hip Hopem i rapem. Zrobił to w najprostszy sposób, po prostu wklejając frazę, w której rapuje ostatnia rewelacja polskiego Hip hopu – Kubańczyk.

Dla DJ’ów Brave przygotował specjalną wersję extended, którą znajdziecie tylko w serwisie DigitaldDJ.

O Brave pisaliśmy wielokrotnie. Oto pozostali sprawcy kawałka „Kolejne lato”.

Kubańczyk – kto to?

kolejne lato brave dj slavic kubańczyk
Kubańczyk

Z Kubą (chyba?) nie ma nic wspólnego Kubańczyk, a właściwie Jakub Flas.

Na pewno jest dobrym przedstawicielem nowej generacji polskiego rapu.  Wcześniej był zauważany jako ochroniarz Lorda Kruszwila – bardzo popularnego youtubera. Ale jak to czasem bywało i jak widać bywa – swoje talenty można odkryć całkiem przypadkowo przy kimś innym.

Tak właśnie tu było. Tu wpłynął na niego Pawbeats – znany nam od jakiegoś czasu producent polskiej sceny Hip hop. Razem nagrali m.in. utwór „Samotność”.

Jakub uczestniczył gali FAME MMA 4. Do pojedynku wyzwał innego znanego youtubera – Boxdela.

Jako rapera znamy go od 2019 roku kiedy to nagrał z Popkiem kawałek „Monte Carlo”. Do tej pory ma już całkiem pokaźny dorobek, związany oczywiście z rapem. Dlatego nowy utwór czyli „Kolejne lato”, jest także dla niego (nie tylko Brave) pewnym eksperymentem czy nawet wyzwaniem.

DJ Slavic

kolejne lato brave dj slavic kubańczyk
DJ Slavic aka Ola Ciupa

To nie nikt inny jak Ola Ciupa – polska fotomodelka, prezenterka telewizyjna i celebrytka, która zdobyła popularność po występie w roli Słowianki w 59. Konkursie Piosenki Eurowizji (2014). Kilka lat temu zafascynowała się djingiem, trochę pod wpływem DJ Adamusa i właśnie Brave.

Po miesiącach nauki miksowania (także przy pomocy DJ Promotion)… udało się! Pierwszy raz, z tego co pamiętamy, zagrała w klubie „Capitol” w Warszawie czyli dla typowo klubowej publiki.

Nieco wcześniej, bo 2013 została I wicemiss Mazowsza 2013 oraz dotarła do półfinału wyborów Miss Polski 2013. W tym samym roku została finalistką Foto Models Poland 2013, została prezenterką programu Discostacja oraz zagrała w teledysku do piosenki „Czegoś ciągle mi brak” zespołu disco polo Mega Dance.

W listopadzie 2013 premierę miał teledysk do utworu Donatana i Cleo „My Słowianie”, w którym wystąpiła m.in. Ciupa. Wideoklip zyskał popularność w kraju[3]. W lutym 2014 pojawiła się na okładce marcowego numeru magazynu „CKM”.

To właśnie Ola wystąpiła w wideo klipie „I just called to say I love You.