it wasnt me charming horses shaggy lotus Felix Schorn

Minęło 21 lat od kiedy znamy “It wasn’t me”, który firmuje Shaggy i… ktoś jeszcze. Kiedyś się bardzo podobał, podoba się i teraz w nowej wersji Charming Horses & Lotus & Felix Schorn.

 

 

Podoba się i teraz, bo utwór dotarł już na Polish dance Chart. “It wasn’t me” ostał dość szybko “wyłowiony” przez naszych DJ’ów jako atrakcyjny kawałek. Producentami nowej wersji są nasi dobrzy znajomi tj. Charming Horses, Lotus i dużo mniej znany producent Felix Schorn.

Jak widać utwór zrobiony jest w bardzo lekkiej, letniej i wesołej stylistyce a la Dance House. Utwór już wylądował w Top 20 Polish Dance Chart.

 

O oryginale

” It Wasn’t Me ” to pierwszy singiel z piątego albumu studyjnego “Hot Shot” jamajskiego muzyka reggae. Mowa oczywiście o Shaggy. Piosenka powstała dokładnie w 2000 roku.

Ale nie on sam nagrał utwór. Zawiera on wokale jego kolegi, która nazywa się Rikrok. Tekst piosenki przedstawia jednego mężczyznę (Rikrok) pytającego swojego przyjaciela (Shaggy), co zrobić po tym, jak jego dziewczyna przyłapała go na zdradzającym ją z ?dziewczyną z sąsiedztwa?. Jego przyjaciel radzi, aby zaprzeczyć wszystkiemu, pomimo wyraźnych dowodów przeciwnych, zdaniem ?To nie byłem ja?.

“It Wasn’t Me” był popularny w Australii, Austrii, Francji, Irlandii, Holandii, Polsce, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Był to najlepiej sprzedający się singiel 2001 roku w Wielkiej Brytanii, sprzedając w tym roku ponad 1,15 miliona egzemplarz i potem jeszcze znacznie później (2017), ponad 1,42 miliona sztuk.

Lata leca a Shaggy ciągle nagrywa hity, jak ten > In The morning

 

….

Yo
(Open up, man) What do you want, man?
(My girl just caught me) You let her catch you?
(I don’t know how I let this happen) With who?
(The girl next door, you know) Man
(I don’t know what to do) Say it wasn’t you
(Alright)
Honey came in and she caught me red-handed
Creeping with the girl next door
Picture this, we were both butt-naked
Banging on the bathroom floor
How could I forget that I had
Given her an extra key
All this time she was standing there
She never took her eyes off me
….