let them know mabel 681 400

Autorka takich hitów jak „God Is A Dancer” i „Tick Tock” powraca w nowym utworem „Let Them Know” w tanecznym stylu UK House.

 

Od pięciu lat obserwujemy karierę tej wokalistki, która cały czas jest wierna muzyce tanecznej, tej lżejszej czyli Dance i tej klubowej House. Przypomnijmy, że Mabel współpracowała m.in. z Jax Jones. Właśnie taki „Let Them Know”.

W tym utworze Mabel upodabnia się nieco do Doja Cat, bo nie śpiewa jak typowa wokalistka, a po części stara się rapować. Dzięki temu utwór zyskuje na żywiołowości.

Autorami utworu są, oprócz Mabel, Raye, SG Lewis oraz MNEK. Singiel opowiada o wystrojeniu się (chociaż nie masz gdzie iść) i projekcji pewności siebie (nawet wtedy, kiedy masz problem z poczuciem własnej wartości). Dla DJ’ów przygotowano Dimitri From Paris remix.

Na początku pandemii Mabel wprowadziła się do domu rodziców, zaczęła uczyć się tańca, a wszystko, za czym tak mocno tęskniła – bliscy przyjaciele, wielkie nocne wyjścia, młoda miłość, brak strachu – postanowiła przelać w pracę nad nowym muzycznym rozdziałem. Jej nowe piosenki dotyczą również tej mniej glamour strony nocnych wyjść. „Let Them Know” zostało zainspirowane między innymi regularnymi seansami „Paris Is Burning”, „Pose” oraz „Drag Race”.

Jak mówi wokalistka: „Let Them Know” brzmi jak świat, który ponownie się otwiera”.

Media o debiutanckim albumie „High Expectations”

Wojownicza królowa – Guardian ****
Mabel wypełniła zadanie z nawiązką… Płyta na dobre czasy oraz by zapomnieć o problemach – The Times ****
Mabel zrobiła krok w stronę muzycznej ekstraklasy… Ugruntowała swoją pozycję jako gwiazdy pop najwyższej jakości – The Face
Przemyślany i świadomy debiut. To supergwiazda – GQ

O Mabel

Mabel ma na koncie BRIT Award w kategorii Najlepsza artystka solowa, ponad 4 miliardy streamów, 2,2 mln sprzedanych egzemplarzy debiutanckiego albumu „High Expectations” (najlepiej sprzedający się brytyjski kobiecy debiut w 2019) oraz katalog hitów, na czele z „Don’t Call Me Up”, które podbiło listy przebojów na całym świecie, także w Polsce.