jesteś tu
Główna > AKTUALNOŚCI > KAMP! – Don’t Clap Hands > grupa zapowiada trzeci album

KAMP! – Don’t Clap Hands > grupa zapowiada trzeci album

Ta grupa zaliczana jest do czołówki tzw. elektronicznej alternatywy w Polsce. Po prawie trzech latach od ostatniego albumu formacja KAMP! powróci po wakacjach z nową płytą. Teraz prezentuje pierwszy singiel – „Don’t Clap Hands” już dostępny dla DJ w serwisie www.digitaldj.pl 

 

 

Posłuchajcie pierwszego singla KAMP! – Don’t Clap Hands i zobaczcie, gdzie jesienią będzie można zobaczyć zespół! Po prawie trzech latach od ostatniego albumu formacja Kamp! powróci z nową płytą. Prezentuje pierwszy singiel – „Don’t Clap Hands”.

 

 

KAMP! Don't Clap Hands
KAMP! (fot.Agora)

KAMP! to jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych. Ich pojawienie się na scenie dało początek całej fali młodych zespołów, które skutecznie wykorzystały siłę promocji, jaką dał internet. KAMP! wydawali swoją muzykę za darmo, wyłącznie przez sieć, kontakt z fanami podtrzymując od pierwszych, wyprzedawanych na pniu koncertów.

W 2012 roku ukazał się ich przełomowy debiut, zatytułowany po prostu „KAMP!”. Płyta cieszyła się ogromnym powodzeniem. Do dziś zespół sprzedał blisko 12 tysięcy egzemplarzy tamtego krążka. Równocześnie z działalnością na polskim rynku, przyszedł sukces zagraniczny. Jako jedni z pierwszych, muzycy KAMP! zaczęli regularnie koncertować na zagranicznych festiwalach i imprezach showcase’owych. Mają za sobą m.in. trasy po USA i Wielkiej Brytanii oraz występy na tak ważnych imprezach jak amerykański SXSW czy brytyjski The Great Escape.

KAMP! wydał swój drugi album pt. „Orneta” z dnia na dzień, pod koniec października 2015. Płyta,która powstawała niecały rok, nie oczekiwała w szufladzie na tzw. dobry moment czy przygotowanie marketingowej strategii. Nie dała szans zespołowi na wprowadzanie zmian, a przy okazji wszystkich odbiorców traktowała jednakowo.

Nikt nie był uprzywilejowany. „Orneta”, jak każdy następca debiutu – zwłaszcza takiego, który odniósł sukces – był oczekiwany i oceniany jeszcze przed pierwszym odsłuchem. To coś od czego nie uciekł żaden zespół. Działalność studyjna została poprzedzona świadomym oderwaniem się od social mediów, wywiadów czy koncertowania. Efektem jest albumodmienny od debiutu, wymagający skupienia i podążający w innym kierunku, niż przebojowy, wręcz popowy debiut. „Orneta” to płyta taneczna, ale i kontemplacyjna, melancholijna i porywająca jednocześnie. I jak zwykle w wypadku KAMP!, nabiera nowych emocji podczas energetycznych koncertów.

Latem 2014 KAMP! wydali materiał dla nowojorskiej wytwórni Cascine, stając się tym samym jednym z niewielu polskich zespołów tak mocno zaznaczającym swoją obecność na zachodnim rynku muzycznym. W 2017 muzycy pracowali nad muzyką z cenionym producentem Bartoszem Dziedzicem, czego efektem są dwa utwory – „Deny” i „Turn My Back On You”. Są autorami remiksów m.in. dla Brodka, Dawid Podsiadło i hymnu Męskie Granie 2017.

KAMP! Don't Clap Hands
KAMP! (fot.Agora)

Obecnie kończą pracę nad trzecim wydawnictwem, którego premiera przewidziana jest na wrzesień 2018. Płyta powstaje w warszawskim studiu zespołu, a za jej miks i mastering odpowiada Rafał Smoleń, pracujący w ostatnich latach z Taconafide, Pro8l3mem czy Żabsonem.

„Don’t Clap Hands” – Od tego utworu zaczęliśmy od nowa myśleć o trzeciej płycie. Uwielbiamy go grać na koncertach” – Michał

„Don’t Clap Hands” nie jest zbyt optymistyczną piosenką. Dużo ostatnio przygnębiających newsów. Kiribati zatonie w tym stuleciu, olej palmowy wylewa się już nie tylko z Nutelli, a nad Bałtykiem ludzie mordują foki. Wyszedł nam kawałek słodko-gorzki, co u nas jest dość częste. Ale jeśli można gdzieś na chwile zapomnieć o tym co wyczyniamy z naszym środowiskiem, to właśnie na parkiecie.” – Tomek

„Don’t Clap Hands”, to połączenie melodyjności i piosenkowości debiutanckiego albumu, z bardziej elektronicznym podejściem znanym z „Ornety”. Nowa płyta będzie rozpięta między tropikaliami DJa Snake’a, a miękkim techno rodem z Kompakt Records” – Radek

Singiel, który dziś pojawił się W SERWISACH STREAMINGOWYCH, jest pierwszym utworem promującym nadchodzącą płytę KAMP!, która ukaże się 17 WRZEŚNIA nakładem Wydawnictwa Agora.

 

Przedpremierowo utworów z trzeciego albumu będzie można posłuchać festiwalach:

 • 28 lipca Audioriver Festival, Płock
 • 17/18 sierpnia Kraków Live Festival, Kraków
 • 8 września Up To Date Festival, Białystok

Po premierze albumu zaplanowana jest TRASA KONCERTOWA, obejmującą najważniejsze polskie miasta. Trasa organizowana przez agencje Follow The Step będzie zupełnie nowym koncertowym otwarciem dla KAMP! i jego fanów. Zespół pojawi się w:

5.10.2018 – Wrocławskie Centrum Kongresowe, Wrocław
6.10.2018 – Tama, Poznań
7.10.2018 – K4, Szczecin
12.10.2018 – Soda Underground Stage, Łódź
18.10.2018 – NRD Klub, Toruń
19.10.2018 – CKiS Oskard, Konin
20.10.2018 – Królestwo, Katowice
21.10.2018 – Zet Pe Te, Kraków
8.11.2018 – Variete Muza, Koszalin
10.11.2018 – Sfinks 700, Sopot
17.11.2018 – Dom Kultury, Lublin
23.11.2018 – Smolna, Warszawa

 

 

Link do oficjalnego singla

 

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Reddit
 • Twitter
 • Wykop
 • Yahoo! Bookmarks
 • Śledzik
 • Śledzik

Podobne artykuły

na górze