Wakacje z muzyką DISCO

Od czasu ostatniego mojego felietonu muszę przyznać, że w muzyce DISCO/DANCE nie wydarzyło się nic szczególnie ciekawego. Chociaż byłbym hipokrytą gdybym powiedział, że zupełnie nie ma niczego wartego uwagi. Ale tak naprawdę to co najlepsze dopiero przed nami.

Wakacje z muzyką Disco Dance miło się kojarzą, ale w tym roku w okresie od majówki aż do dziś w sposób szczególny wyróżniło się zaledwie sześć propozycji. Inna sprawa, że ogólnie nie było ich wiele.
Dlaczego tak się dzieje? Moim zdaniem – co coraz częściej potwierdzają zarówno zespoły jak i wydawcy – to brak pewności czy sezon wakacyjnych koncertów ruszy pełną parą. To właśnie na te dwa letnie miesiące każdy przygotowuje nowość, którą chce umilić swoim fanom wypoczynek.

Póki co największym zainteresowaniem cieszyły się produkcję biesiadne. W tym miejscu moglibyśmy wyróżnić grupę CZARY MARY, która co jakiś czas prezentuję swoją wersję szlagierów weselnych – a po które to utwory DJ’e sięgają dość chętnie.

 

Ale były też inne pozycję, które spotkały się z dużym zainteresowanie ze strony DJ’ów zrzeszonych w naszym klubie.
Wśród nich możemy wyróżnić numer od popularnej wokalistki muzyki tanecznej – CAMASUTRY, której najnowszy utwór przenosi nas do ery muzyki euro disco, bo w tym stylu zachowana jest ta propozycja.

Młodość, energia – a z drugiej strony doświadczenie. Tak w skrócie moglibyśmy powiedzieć o kolaboracji LILI i MARCINA MILLERA. Lider grupy BOYS już nie po raz pierwszy chętnie podejmuje współpracę z młodymi przedstawicielami sceny DISCO/DANCE – a jej owoce są doceniane przez DJ’ów. Podobnie ma się sytuacje z utworem „Ostatni bal”, który od chwili premiery cały czas zajmuje czołowe miejsca wśród najchętniej pobieranych, tanecznych nowości.

Wakacje z muzyką DISCO – Dance i Folk wciąż na topie!

Zapoczątkowana sukcesem utworu „Mama ostrzegała” moda na wplatanie elementów muzyki ludowej w taneczne nowości trwa w najlepsze. Potwierdzić to mogą wysokie miejsca na listach trzech propozycji w tym właśnie stylu.

Pierwsza z nich to utwór od grupy DAJ TO GŁOŚNIEJ, który pochodzi z ich debiutanckiego albumu. To właśnie im zawdzięczamy spopularyzowanie tego trendu – więc jego autorzy również są mu wierni.

Grupa WEŹ NIE PYTAJ również skradła serca fanów swoimi produkcjami z elementami muzyki folk. Wszystko zaczęło się od „Cichej wody” – aż do najnowszego utworu „Chytry lis”, który podobnie jak poprzednie produkcję bardzo szybko zanotował wysokie miejsce na liście pobieranych utworów przez DJ’ów.

Idąc za ciosem mamy dla Was najnowszą propozycję – również utrzymaną w tym klimacie. Jej autorem jest Kuba Urbański i jego grupa PLAYBOYS. Porywające do zabawy brzmienia udzieliły się również chłopakom, czego efektem jest czwartkowa premiera „Pokochaj mnie”.

Numer w zaledwie kilka minut wskoczył na listę najchętniej pobieranych singli – a w serwisie YouTube od chwili premiery nie opuszcza karty „Na czasie”.

Wakacje w rytmie DISCO DANCE. Czy to możliwe?

Odpowiedź jest prosta. Tak – i to jeszcze jak. Chociaż na razie na temat planowanych nowości jest nieco cicho – to mogę Wam zdradzić, że od drugiej połowy czerwca będziemy mieli wysyp tanecznych nowości.

Już niedługo pojawi się nowość od formacji EXTAZY. Bardzo ciekawy numer, w stylu który może zaskoczyć fanów Kamila, a którego możemy kojarzyć raczej z nieco bardziej imprezowymi brzmieniami.
Będzie też propozycja od nowego damskiego trio na scenie muzyki DISCO/DANCE – czyli grupy SZPILKI.

Swoją nowość przygotowuje niecodzienny duet, jaki tworzą CAMASUTRA oraz AFTER PARTY. Skoro produkcję każdego z tych zespołów zdobywają popularność w mgnieniu oka – to w tym wypadku możecie się spodziewać mega hitu.

Na tegoroczny festiwal w Ostródzie wiele zespołów przygotowuje premiery. Wśród nich jest także i JORRGUS, który już pracuje nad nowością, którą najprawdopodobniej ucieszy fanów już w te wakacje.
A zaraz po nich – we wrześniu – prawdziwą petardę przygotowuje inne damskie trio – czyli TOP GIRLS. Jak dowiedziałem się z pewnego źródła dziewczyny mają nas zaskoczyć nie jedną, wybuchową nowością.

To tylko zaledwie kilka z zapowiedzianych premier. Zachęcam Was do śledzenia na bieżąco naszego serwisu cyfrowego DigitalDJ oraz naszych mediów społecznościowych – gdzie na bieżąco będziemy Was informować o wszystkich nowościach.

 

Poprzedni artykułSkar & Manfree czyli jak Włosi robią Slap po swojemu
Następny artykułEveryTime I Cry. Ava Max świetnie wypada w House Music.
Double S to DJ młodego pokolenia, dla którego muzyka to całe życie. Nie zamyka się w jednym gatunku - muzycznie jest człowiekiem uniwersalnym - łączenie czarnej muzyki lub oldies z bardziej klubowymi brzmieniami to w jego setach codzienność. Od wielu lat związany jest także aktywnie ze sceną polskiej muzyki tanecznej, której działem zajmuje się w klubie DJ Promotion. Pracował również jako prezenter radiowy w Radio HOBBY 89,4 FM, gdzie prowadził audycje "B4 HOUSE PARTY", poświęconą muzyce klubowej, oraz był autorem sobotnich "Poranków Disco Polo" oraz współautorem czwartkowej audycji "I Love 90's" na antenie tego samego radia. Od roku 2016 felietonista "Strefy Disco Dance" blogu (wcześniej miesięcznika) DJ Raport oraz współautor podcastu "After Weekend by DJ Promotion".