Nowy album Krystyny Prońko, zawierający zebrane edity i remixy największych przebojów Artystki.
Nowy album Krystyny Prońko, zawierający zebrane edity i remixy największych przebojów Artystki.

Krystyna Prońko to jedna z najwybitniejszych, polskich wokalistek jazzowych. W latach 70. minionego stulecia jej piosenki były często nagradzane na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. A sama Artystka była często wybierana piosenkarką roku.

O życiorysie i dokonaniach pani Krystyny mógłbym pisać w nieskończoność. Bez wątpienie jest ona osobą, która odcisnęła piętno w historii polskiej muzyki.

Podobnie jak jej piosenki. Na 12 solowych albumach, nie licząc specjalnych kompilacji i płyt koncertowych, znalazło się wiele przebojów. Jestem przekonany, że większość słyszała w swoim życiu takie hity jak „Jesteś lekiem na całe zło” czy „Psalm stojących w kolejce”.

Dlaczego o tym wspominam?

Bowiem przez wiele lat wielu DJ-ów i producentów próbowało się zmierzyć w tymi szlagierami, nadając im współczesnego, czasem nieco klubowego brzmienia.

Zdecydowanie do moich ulubionych należą te, pojawiające się na składankach „Polish Edits” projektu/wytwórni The Very Polish Cut-Outs. Przykładem jest edit jednego z wcześniej wspomnianych przebojów Krystyny Prońko, wykonany przez Old Spice.

Krystyna Prońko i klubowa kompilacja

Na przestrzeni lat zebrało się naprawdę całkiem sporo remixów, które były wydawane na różnych albumach Artystki. Aż wreszcie pojawiło się idealne rozwiązanie dla nas, DJ-ów.
Pod koniec maja miała bowiem premierę płyta, o bardzo prostym i czytelnym tytule. „Edity Remiksy” to zbiór wszystkich wydanych dotychczas klubowym wersji przebojów Krystyny Prońko.

10 niesamowicie zróżnicowych propozycji – od brzmień deep house, poprzez synth, funky aż do mocniejszych, bardziej elektronicznych. Bez wątpienia każdy znajdzie coś miłego dla siebie – a co najważniejsze – będzie mógł zaprezentować taki edit w swoim DJ-skim secie.

Na półkach sklepów i w streamingu

Kompilacja została wydana nakładem P.M. Krystyna Prońko, a jej dystrybutorem jest Agora. Poza fizycznym krążkiem do sprzedaży trafiła także wersja cyfrowa, dostępna także popularnych serwisach jak Spotify czy Tidal.

Dwa z singli pochodzących z tego albumu możecie także znaleźć w naszym serwisie cyfrowym dla DJ-ów.

 

 

 

Poprzedni artykułLONELY HEART 👌 Jax Jones i Martin Solveig trzeci raz razem
Następny artykułNu disco mix 👌👌 duet Block & Crown wygrywa podwójnie
Double S to DJ młodego pokolenia, dla którego muzyka to całe życie. Nie zamyka się w jednym gatunku - muzycznie jest człowiekiem uniwersalnym - łączenie czarnej muzyki lub oldies z bardziej klubowymi brzmieniami to w jego setach codzienność. Od wielu lat związany jest także aktywnie ze sceną polskiej muzyki tanecznej, której działem zajmuje się w klubie DJ Promotion. Pracował również jako prezenter radiowy w Radio HOBBY 89,4 FM, gdzie prowadził audycje "B4 HOUSE PARTY", poświęconą muzyce klubowej, oraz był autorem sobotnich "Poranków Disco Polo" oraz współautorem czwartkowej audycji "I Love 90's" na antenie tego samego radia. Od roku 2016 felietonista "Strefy Disco Dance" blogu (wcześniej miesięcznika) DJ Raport oraz współautor podcastu "After Weekend by DJ Promotion".